V Niedziela Zwykła, 09.02.2020

 1. Drodzy Parafianie, w nawiązaniu do zakończonej wizyty duszpasterskiej ( kolędy ) jeszcze raz dziękujemy Wam za zaproszenie nas, księży, na bardzo miłe i piękne spotkania. W sposób szczególny wyrażamy wielką wdzięczność za składane ofiary podczas kolędy. Podsumowanie złożonych ofiar wynosi 161 050 zł. Ta ofiara dotyczy dokończenia prac przy ogrodzeniu od str. ul. Kościuszki, porządkowania terenu na placu parafialnym. O dalszych, innych pracach, które są przed nami, będzie jeszcze późniejsza informacja. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom!
 2. Dzisiaj o godz. 16.00 Msza św. z udziałem chorych, którzy z okazji Dnia Chorych pragną przystąpić do Sakramentu pokuty i przyjąć Sakrament Namaszczenia chorych.
 3. Poniedziałek (10 lutego) – Wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy;
 4. Wtorek (11 lutego) – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes; O godz. 18.30 spotkanie z Kręgiem biblijnym w sali na wikariacie.
 5. Czwartek (13 lutego) – O godz. 20.00 adoracja N.S. przygotowana i prowadzona przez młodzież.
 6. Piątek (14 lutego) – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH CYRYLA, MNICHA I METODEGO, BISKUPA, PATRONÓW EUROPY;
 7. Sobota (15 lutego) – Po Mszy św. godz. 7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.
 8. Niedziela (16 lutego) – Po Mszy św. godz. 8.00 przy wystawionym N.S. i relikwiach Św. Jana Pawła II wspólne modlitewne, duchowe budowanie Pomnika dla Św. Jana Pawła II w darze na stulecie Jego urodzin.
 9. Po zakończonej kolędzie kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki, środy, piątki i soboty w godzinach od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.00.
 10. Poradnictwo rodzinne: spotkania Poradni Rodzinnej przy naszej parafii św. Wojciecha odbywają się w salkach na wikariacie: dla Narzeczonych w każdy wtorek od 17:00 do 18:00, dla Małżonków w pierwszy poniedziałek miesiąca od 17:00 do 18:00.
 11. W dniu 11 lutego b.r. ( wtorek ) od godz. 11.30 w Przychodni Lekarskiej „PATRON”, przy ul. Kopernika 3 w Kielcach, odbędą się badania USG, DOPPLER, PRZEPŁYWÓW SZYJNYCH I KOŃCZYN DOLNYCH, USG TARCZYCY, USG NEREK, USG PŁUC USG STAWÓW, USG PIERSI ORAZ ECHO SERCA. Bliższe informacje w Przychodni.
 12. Prezydent Miasta Kielce ogłosił nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na wymianę źródeł ciepła w celu ograniczenia zanieczyszczeń powietrza na terenie miasta Kielce. Informacje szczegółowe można uzyskać w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Kielce, ul. Strycharska 6 w Kielcach, pok. 310 i 311. Dalsze informacje w tablicach ogłoszeń.
 13. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia – życzymy zdrowia, Bożej opieki i aby zawsze bronili chrześcijańskie wartości w życiu osobistym, rodzinnym i publicznym.
 14. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”;
 15. W ubiegłym tygodniu zmarli ś. p. : Ks. prałat Henryk Węgrzyn z Domu Księży Emerytów, Lucyna Salach. Módlmy się za nich i za zmarłych bliskich naszemu sercu, aby zostali przyłączeni do grona zbawionych w niebie.