V NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

( 10 lutego 2019 r. )

 

WIZYTA DUSZPASTERSKA ( KOLĘDA ) – Podziękowanie

Wczoraj ( 9 lutego ) w naszej wspólnocie parafialnej św. Wojciecha zakończyliśmy duszpasterską wizytę ( kolędę ). Księża naszej Parafii bardzo serdecznie dziękują rodzinom i mieszkańcom Parafii, którzy zaprosili nas do siebie na wspólną modlitwę i rozmowę  z przekazaniem ofiary na znane wydatki, związane z zaplanowanymi pracami ( nowe ogrodzenie od str. Pl. Św. Wojciecha, ul. Bodzentyńskiej i ul. Kościuszki ).

Bardzo wielką wdzięczność za duszpasterską pomoc w czasie wizyty duszpasterskiej  przekazujemy naszym czcigodnym Księżom: Ks. infułatowi Stanisławowi Malinowskiemu, który zastępował nas na wieczornej Mszy św. i w konfesjonale, Ks. kanonikowi Danielowi Jarosińskiemu za Jego modlitwę w intencji naszych Parafian i za nas tutejszych kapłanów. Również bardzo wielkie podziękowanie składamy Ks. prof. Romanowi Kuligowskiemu za pomoc w zastępstwie duszpasterskim, a ks. Marcinowi Boryniowi i ks. Mirosławowi Cisowskiemu za pomoc w wizycie duszpasterskiej.  Bez Ich pomocy kolęda trwałaby jeszcze dłużej.

W czasie kolędy Nasi Ministranci także wiele nam pomagali. Dziękujemy Im za poświęcony czas. Zapraszającym na kolędę dziękujemy za składaną ofiarę do puszek ministrantów.

I jeszcze, bardzo wielkie podziękowanie od ks. proboszcza dla Księży wikariuszy: Ks. Wojciecha Radeja, , Ks. Mariusza Kałki,  Ks. Sebastiana Seweryna    i Ks. Mateusza Kościołka, którzy w swoich obowiązkach mieli nie tylko kolędę, ale inne zajęcia: pogrzeby, katechezę w szkole, obsługę w kancelarii parafialnej.

Drodzy Parafianie, dziękując Wam za zaproszenie  nas na  wizytę duszpasterską  i za materialne wsparcie na dalsze prace, będziemy nadal trwać z Wami w modlitewnej i braterskiej  jedności. Dalsze informacje z wizyty duszpasterskiej przekażemy w przyszłą niedzielę. Bóg zapłać.

 

Niedziela ( 10 lutego )

*Dzisiaj spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Bierzmowania i z Ich rodzicami , po Mszy św. godz. 13.00. Zapraszamy.

 

Poniedziałek ( 11 lutego )

* We wspomnienie Najświętszej Maryi Panny  z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorych  ( ustanowiony przez papieża św. Jana Pawła II w 1992 r. ).
W naszej świątyni  o godz. 11.00 będzie Msza św. z Nam. Chorych. Zapraszamy chorych jeszcze w miarę sprawnych  oraz tych, którym pomogą przybyć najbliżsi z rodziny lub opiekunowie. Szczególnie w tym dniu módlmy się za chorych, niepełnosprawnych o poprawę zdrowia i doświadczenie macierzyńskiej opieki Uzdrowicielki chorych, Maryi Niepokalanej.

 

 Czwartek  (14  lutego  )

*ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH CYRYLA, MNICHA I METODEGO, BISKUPA, PATRONÓW EUROPY.

*O godz. 20.00 adoracja N.S., prowadzona przez młodzież ZCB.

 

Sobota ( 15  lutego )

*  po Mszy św. godz. 7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.

 

Po zakończonej wizycie duszpasterskiej kancelaria parafialna będzie już czynna wg stałego porządku t.j. we wtorki, środy, piątki i soboty w godzinach 10.00 – 12.00  i 15.00 – 17.00.

 

Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: życzymy zdrowia,  Bożej opieki, wszystkiego najlepszego i aby  w dalszym swoim życiu  tworzyli pokój między ludźmi, jako owoc ich braterstwa i wzajemnej życzliwości.

 

Parafia św. Wojciecha w Kielcach w dniach od 1 do 4 maja 2019 r. organizuje czterodniową Pielgrzymkę na Ukrainę, trasą pięknych zabytków. Koszt ok. 850 zł. Zapisy do końca marca u ks. Mariusza Kałki. Plan pielgrzymki w gablocie, na stronie internetowej parafii i w zakrystii. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

 

Wspólnota Zarażę Cię Bogiem zaprasza na III Bal Charytatywny „Włącz serce”, który odbędzie się 23 lutego b.r. o godz. 20.00 w Studenckim Klubie Wspak przy ul. Śląskiej 11 A. Szczegóły na plakacie i na stronie zarazeciebogiem.pl oraz u ks. Sebastiana.

 

Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”,  „Niedziela”, „Miłujcie się”. 

 

W minionym tygodniu zmarli: ś.p. Franciszek Zapała, Irena Kisiel, Władysław Więckowski. Prośmy Boga o wieczne szczęście dla nich, dla naszych bliskich zmarłych, aby mieli udział w niepojętych dobrach królestwa niebieskiego…

                                                                                                         Proboszcz ks. Jan Tusień