VI Niedziela Wielkanocna, 09.05.2021

 1. Wczoraj w naszej Parafii zakończyła się już peregrynacja obrazu Św. Józefa Opiekuna Rodziny. Przywołując wczorajszy Dzień Imienin Ks. infułata Stanisława Malinowskiego, Siostry Stanisławy i pana Stanisława – kościelnego, pragniemy ponowić Im oraz wszystkim pozostałym solenizantom i solenizantkom nasze życzenia.
 2. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:
  • W czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie, w których możemy uczestniczyć do października włącznie. Tego dnia Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19:30 – modlitwa różańcowa, a o godz. 20.00 Msza Św. O godz. 20.00 nie będzie adoracji N.S.
  • W piątek święto Św. Macieja Apostoła. Rozpoczęcie Nowenny do Ducha Świętego po zakończeniu Mszy św. godz. 08:00 i potrwa do soboty włącznie.
  • W sobotę po Mszy Św. godz. 07:00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika. Tego dnia po raz pierwszy przystąpią do Komunii Świętej dzieci klas trzecich o godz. 09:30 i 11:00. Informacje dotyczące pozostałych grup przystępujących do I Komunii Św. podamy później. O godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej będą święcenia Diakonatu. Do nich przystąpi również nasz parafianin Marcel Musiał. Módlmy się za Niego i pozostałych kandydatów, aby podejmując tę decyzję, dalej z radością i trwaniem w dobrej nadziei, przygotowali się na przyjęcie przyszłych Święceń Prezbiteratu.
  • W niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 3. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18:00, zaś w niedziele i uroczystości o godz. 17:00. Zapraszamy.
 4. Solenizantom i Jubilatom życzymy zdrowia, wszelkich łask Bożych i aby coraz lepiej w swoim życiu poznawali Boga, bardziej Go miłowali i byli wolni od wszelkiej trwogi.
 5. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Niedziela” „Gość Niedzielny” i „Miłujcie się”.
 6. W minionym tygodniu zakończyli bieg ziemskiego pielgrzymowania: +Helena Sokolska, +Stanisław Sokół, +Małgorzata Jędrocha, +Zofia Wojciechowska. Módlmy się za Nich i za zmarłych bliskich naszemu sercu, aby po śmierci mogli zobaczyć Boga i uczestniczyć w wiecznej radości.