VI Niedziela Wielkanocna, 17.05.2020

 1. Niedziela (17 maja):
  • Dzisiejsza niedziela jest niedzielą dziękczynną za życie i pontyfikat Św. Jana Pawła II z racji setnej rocznicy Jego urodzin. Ten jubileusz dla nas – rodaków Św. Jana Pawła II – to szczególny czas dziękczynienia i dlatego po Mszy św. godz. 8.00 z okazji 100-lecia urodzin Św. Jana Pawła II przy wystawionym N.S. i przy Jego relikwiach będzie nasze duchowe jubileuszowe budowanie Pomnika dla Św. Jana Pawła II . Z okazji tego wielkiego i pięknego jubileuszu urodzin Św. Jana Pawła II został przygotowany i ustawiony obok figury Matki Boskiej Fatimskiej Jego obraz, który na stałe od najbliższego wtorku będzie w kaplicy Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  • O godz. 17.00 Nabożeństwo majowe.
 2. Poniedziałek (18 maja): To dokładna data 100-lecia urodzin Św. Jana Pawła II. Podczas Nabożeństwa Majowego, po Mszy św. godz. 18.00, też włączymy się z modlitwą wdzięczności za Jego życie i nauczanie skierowane do całego świata i każdego z nas. Niech ta postawa wdzięczności zawsze trwa w naszym życiu.
 3. Czwartek (14 maja): O godz. 20.00 adoracja N.S. przygotowana przez młodzież. Zapraszamy.
 4. Sobota (23 maja): Po Mszy św. godz. 7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.
 5. Wczoraj Bazylice Katedralnej o godz. 10.00 były święcenia diakonatu. Otrzymał je również nasz alumn Damian Jędrzejczyk. Módlmy się za niego, za pozostałych diakonów oraz za wszystkich kleryków i liczne nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 6. Niedziela (24 maja) UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.
 7. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy: zdrowia, Bożej opieki i aby wzrastali w łasce , wytrwali w wierze i niech odzyskują radość i nadzieję.
 8. W minionym tygodniu zmarli: ś. p. Mieczysław Bober, Jan Kudła. Módlmy się za nich, za zmarłych zarażonych koronawirusem i za zmarłych bliskich naszemu sercu, aby mogli uczestniczyć w wiecznej radości i oglądać chwałę Boga.

KOMUNIKAT

W dniu 24 maja 2020 r. o godz. 19.00 odbędzie się kolejne VIII Uwielbienie w Centrum Miasta pod hasłem STAJE SIĘ NOWE organizowane przez Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Kieleckiej.

Biskup Kielecki Jan Piotrowski, który jest patronem tego wydarzenia, zaprasza duchownych i wiernych świeckich naszej diecezji do włączenia się w tę inicjatywę modlitewną, która w tym roku z kościoła św. Wojciecha w Kielcach będzie transmitowana na stronie internetowej Uwielbienia w Centrum Miasta.

Ks. Dariusz Gącik
WIKARIUSZ GENERALNY

Ks. Marcin Boryń
Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży