Weekend z Lectio divina

Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej im. Arcybiskupa Jerzego Matulewicza w Skorzeszycach serdecznie zaprasza wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją znajomość Pisma Świętego na Weekend z Lectio divina.

Moje spełnione/zmarnowane życie.
Lectio Divina z „Samsonem” (Sdz 13-16)

Lectio divina („Boże czytanie”) to łacińska nazwa modlitewnej lektury Biblii. Spotkanie odbędzie się w dniach 29 listopada – 1 grudnia 2019 r. w Domu Rekolekcyjnym w Skorzeszycach. Początek o godzinie 17.00, zakończenie w niedzielę ok. godziny 13.00. Organizatorzy zapewniają nocleg i wyżywienie.

Rozważania rekolekcyjne oparte będą o Księgę Sędziów, rozdziały 13-16. Rozdziały te poświęcone są postaci Samsona. Samson to jedna z najbardziej barwnych postaci Księgi Sędziów. Powołany przez Boga, aby wyzwalać. Szukający właściwej drogi w czasach zamętu. Dodatkowo to człowiek pełen sprzeczności – z jednej strony ufający Bogu, a z drugiej ulegający różnego rodzaju namiętnościom. Dlaczego tak się stało? Co sprawiło, że mówiąc o jego realizacji powołania można odczuwać niedosyt? Na ile barwy jego szczęścia i nieszczęścia mogą rozjaśnić blaski i cienie naszych doświadczeń?

Na spotkanie przywozimy Pismo Święte, notatnik, przybory do pisania.

Koszt: 
Pokój 1-osobowy: 180 PLN
Pokój 2-osobowy: 150 PLN

Zgłoszenie: mail lectio.divina.kielce@gmail.com tel. 722-225-544

Więcej informacji w załącznikach lub TUTAJ