X Niedziela Zwykła, 06.06.2021

 1. Dziś o godz. 8.00 Msza św. z udziałem Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. wystawienie N.S. z modlitwą różańcową. Dziś o godz. 13:00 Msza Święta prymicyjna ks. Damiana Liwochy. Prosimy  o modlitwę za neoprezbitera Damiana i za pozostałych, którzy przyjęli święcenia kapłańskie. Dziękując Panu Bogu za tych kapłanów, módlmy się z wielkim pragnieniem i nadzieją przybywania nowych powołań kapłańskich, także i z naszej parafii. Przy wyjściach z kościoła prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Remontowo – Budowlany, stanowiący materialne wsparcie w pracach remontowo – budowlanych dla biednych parafii w Diecezji Kieleckiej.
 2. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:
  • We wtorek wspomnienie Świętej Jadwigi Królowej.
  • W czwartek o godz. 18:00 Msza Święta prymicyjna ks. Pawła Foderowicza, który w Wielki Poście był na praktykach duszpasterskich w naszej parafii. Kazanie wygłosi ks. dr Mirosław Cisowski, Wikariusz Biskupi ds. Duszpasterstwa. Podczas Mszy Świętej zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Procesję z N.S. do czterech ołtarzy wokół kościoła poprowadzi ks. Prymicjant i na zakończenie przy czwartym ołtarzu udzieli nam błogosławieństwa. Nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 20:00.
  • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze jak w dni powszednie. Po Mszy Św. o godz. 18:00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i po jej zakończeniu uroczysta procesja wokół naszej świątyni z Najświętszym Sakramentem. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy Św. godz. 07:00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.
 3. W nadchodzącą niedzielę po Mszy św. godz. 13.00 od będzie się spotkanie organizacyjne dla kandydatów do Bierzmowania klas ósmych i ich rodziców. Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19:30.
 4. Nabożeństwo Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego – w dni zwykłe po Mszy św. godz. 18:00, a w niedziele o godz. 17:00.
 5. Zapraszamy do złożenia podpisów w zakrystii, w kancelarii i w grupach parafialnych, dotyczących przeniesienia Dnia Ojca z 23 czerwca na Uroczystość św. Józefa 19 marca. Do 20 czerwca b.r. Podpisy będą przesłane do naszej Kurii Diecezjalnej.
 6. Solenizantom i Jubilatom życzymy zdrowia, wszelkich łask Bożych i aby swoim przykładnym życiem pomogli zagubionym na drodze życia odzyskać sens życia i dostrzec zatroskanie Boga.
 7. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Niedziela” „Gość Niedzielny” i „Miłujcie się”.
 8. W minionym tygodniu odeszli z tej ziemi: +Janusz Perczak, +Czesław Adamczyk. Módlmy się za Nich i za zmarłych z naszych rodzin, aby pojednani z Bogiem przez śmierć Chrystusa, stali się uczestnikami szczęścia wiecznego.