XI Niedziela Zwykła, 13.06.2021

 1. Dziś o godz.11.00 Msza Św. z udziałem Dzieci SP nr 2 – z okazji I rocznicy Komunii św. Po Mszy św. godz. 13.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla kandydatów do Bierzmowania klas ósmych i ich rodziców. O godz. 19:30 Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej, będzie dziękczynna Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego z okazji trzydziestej rocznicy wizyty Świętego Jana Pawła II w Kielcach. Po jej zakończeniu, na Placu Jana Pawła II, odbędzie się IX Uwielbienie w Centrum Miasta pod hasłem „DEKALOG – IV Przykazanie”, w nawiązaniu do nauczania Św. Jana Pawła II.
 2. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:
  • W poniedziałek wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  • W czwartek wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. O godz. 20:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież.
  • W sobotę po Mszy św. godz. 7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika. O godz. 12.00 I Komunia Św. pozostałych dzieci szkolnych z SP nr 2 i 15.
  • W nadchodzącą niedzielę o godz. 16.00 Msza Św. z okazji I rocznicy Komunii św. – z udziałem dzieci z SP nr 15.
 3. Do 20 czerwca trzeba przekazać do Kurii Diecezjalnej podpisy dotyczące przeniesienia Dnia Ojca z 23 czerwca na Uroczystość św. Józefa 19 marca. Jest jeszcze okazja, aby je złożyć w zakrystii lub kancelarii.
 4. Od dzisiejszej niedzieli przez trzy tygodnie po Mszach świętych w zakrystii, w kancelarii parafialnej, prosimy o podpisywanie się pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, którego celem jest ochrona przestrzeni publicznej przed propagandą LGBT. W ostatnim czasie dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką, a także propagowania legalizacji związków homoseksualnych oraz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Projekt ustawy ma zapewnić chrześcijański porządek społeczny, ochronę świętości oraz dzieci i młodzieży przed homopropagandą. Bardzo ważnym jest, żeby jak najwięcej osób podpisało się pod tym projektem.
 5. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach serdecznie zaprasza do oddawania krwi w siedzibie Centrum Krwiodawstwa w Kielcach. Dokładne informacje są umieszczone w tablicy ogłoszeń.
 6. Świętokrzyskie Stowarzyszenie Akademickie, działające na prawie kościelnym, organizuje kolonie letnie dla dzieci i młodzieży w Ustroniu Morskim, w terminie od 15 do 26 lipca oraz w Rajeckich Teplicach na Słowacji, w terminie od 4 do 14 sierpnia b.r. Koszt wypoczynku wynosi 1300 zł. Szczegółowe informacje można uzyskać w biurze Stowarzyszenia w Kielcach, al. IX Wieków Kielc 15 ( przy Domu Księży Emerytów ). Tel. kontaktowy 692 455 175 oraz na stronie internetowej: www.swietokrzyskiestowarzyszenieakademickie.pl. Dalsze informacje w tablicy ogłoszeń.
 7. Solenizantom i Jubilatom życzymy zdrowia, wszelkich łask Bożych i aby swoim życiem pobudzali w bliźnich pragnienie dążenia do doskonałości.
 8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Niedziela” „Gość Niedzielny” i „Miłujcie się”.
 9. W minionym tygodniu zmarli: +Mirosława Chmielewska, +Henryk Pokora, +Jolanta Śmietana. Módlmy się za Nich i za zmarłych z naszych rodzin, aby wszyscy spotkali się w domu Ojca.

 1. W niedawnym, minionym, czasie przeżywaliśmy przepiękne uroczystości: uroczystość Bożego Ciała, Msze Św. prymicyjne. Przygotowanie do nich wymagało wiele różnych prac i poświęconego czasu. Serdecznie dziękuję Księżom Wikariuszom, Panom Kościelnym, Panu Organiście, Chórowi Parafialnemu, Paniom Katechetkom, Dzieciom Pierwszokomunijnym, Pani Magdalenie, Pani Renacie, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Wspólnocie Zarażę Cię Bogiem oraz Wam wszystkim, którzy uczestniczyli w tych przepięknych dniach. Bóg zapłać.
 2. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w maju na nasze konto parafialne. Za to piękne dodatkowe wsparcie na utrzymanie naszej parafii niech Pan Bóg błogosławi tym Osobom i umacnia je wszelkimi łaskami. Bóg zapłać.
 3. Podziękowania swoje kieruję również za ofiarę do puszek na Fundusz Remontowo – Budowlany, stanowiący materialne wsparcie w pracach remontowo – budowlanych dla biednych parafii w naszej Diecezji Kieleckiej. Dziękujemy Siostrze Stanisławie i osobom, które tę zbiórkę przeprowadziły w minioną niedzielę.

ks. Jan Tusień
Proboszcz