XII Niedziela Zwykła, 20.06.2021

 1. Dziś o godz. 11.00 Msza św. z okazji I rocznicy Komunii św. – z udziałem dzieci ze Sz. P. nr 15.
 2. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:
  • W poniedziałek wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
  • W czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. O  godz. 20.00 adoracja N.S. z udziałem młodzieży ZCB;
  • W sobotę Ppo Mszy św. godz. 7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika;
 3. Zapewniając i pamiętając w naszych modlitwach o wszystkich dzieciach, które przystąpiły już do I Komunii św. oraz o obchodzących I rocznicę Komunii św., dołączmy do naszych modlitw także pozostałe dzieci i młodzież, kończących już rok szkolny, aby doświadczali bezpiecznego wypoczynku, wzmocnili swoje siły, dalej się pomyślnie rozwijali, aby Pan Bóg zachował ich od nieszczęść i złego wpływu i w czasie odpoczynku doceniali wartościowe przeżycia, którymi pragnie ich umocnić Pan Bóg. W naszych modlitwach nie możemy też pominąć rodziców, katechetów, (duchownych i świeckich).
 4. Od dzisiejszej niedzieli jeszcze przez dwa tygodnie po Mszach świętych w zakrystii, w kancelarii parafialnej, prosimy o podpisywanie się pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, którego celem jest ochrona przestrzeni publicznej przed propagandą LGBT. W ostatnim czasie dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką, a także propagowania legalizacji związków homoseksualnych oraz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Projekt ustawy ma zapewnić chrześcijański porządek społeczny, ochronę świętości oraz dzieci i młodzieży przed homopropagandą. Bardzo ważnym jest, żeby jak najwięcej osób podpisało się pod tym projektem. Zapraszamy.
 5. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży i Diecezjalny Moderator Ruchu Czystych Serc zapraszają młodzież na NOWENNĘ MŁODYCH ZE ŚWIĘTYM JÓZEFEM pod hasłem: „ PoDARuj MIŁOŚĆ jak ŚWIĘTY JÓZEF” . Porządek spotkania w ramach Nowenny Młodych ze Św. Józefem umieszczony jest w tablicy ogłoszeń.
 6. Świętokrzyskie Stowarzyszenie Akademickie organizuje kolonie letnie dla dzieci i młodzieży w Ustroniu Morskim, w terminie od 15 do 26 lipca oraz w Rajeckich Teplicach na Słowacji, w terminie od 4 do 14 sierpnia b.r. Koszt wypoczynku wynosi 1300 zł. Szczegółowe informacje można uzyskać w biurze Stowarzyszenia w Kielcach, al. IX Wieków Kielc 15 (przy Domu Księży Emerytów). Tel. kontaktowy 692 455 175 oraz na stronie internetowej: www.swietokrzyskiestowarzyszenieakademickie.pl.
 7. Solenizantom i Jubilatom życzymy zdrowia, Bożej opieki i aby postrzegając wzburzone fale współczesnego świata, w dalszym życiu byli odważnymi świadkami niezłomnej wiary, żywej nadziei i gorącej miłości.
 8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Niedziela” „Gość Niedzielny” i „Miłujcie się”.
 9. W ubiegłym tygodniu zmarli: +Halina Ciszek, +Marek Bentkowski, +Władysława Lichwała, +Wiesław Szafrański. Módlmy się za Nich i za zmarłych bliskich naszemu sercu, aby zmartwychwstały Jezus przyjął Ich do wiecznej chwały, gdzie jest Maryja i wszyscy Święci.