XII Niedziela Zwykła, 21.06.2020

  1. Niedziela (21 czerwca):
  2. Godz. 11.00 – Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci szkolnych ze szkół podstawowych. Bardzo prosimy wszystkich o modlitwę za dzieci i młodzież, aby doznawali odnowienia sił fizycznych, rozmiłowania w przyrodzie, pogłębiania radości w gronie rodzinnym i piękniejszego życia zgodnego z katolickimi zasadami.
  3. O godz. 13.00 Msza św. prymicyjna Ks. Sebastiana Brzozy, który był u nas w parafii na praktyce duszpasterskiej w okresie wielkopostnym i w późniejszym terminie. Z wdzięcznością za Jego posługę prosimy o modlitwę w Jego intencjach, by cieszył się i był szczęśliwym w dalszej, już kapłańskiej posłudze dla Kościoła. Przy tej okazji my kapłani i cała nasza wspólnota Parafii Św. Wojciecha życzymy Mu zdrowia, sił, cierpliwości, odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków duszpasterskich w każdym miejscu, na które będzie posyłany przez Pasterza naszej Diecezji, Ks. Biskupa Ordynariusza. Niech cała Jego, bieżąca posługa kapłańska będzie zawsze radością i szczęściem z tym przekonaniem, że jest się wybranym i upoważnionym sługą samego Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana.
  4. O godz. 17.00 Nabożeństwo czerwcowe.
 1. Środa (24 czerwca): UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA.
 2. Czwartek (25 czerwca)
  • O godz. 18.30 w Kościele Akademickim Św. Jana Pawła II przy ul. Wesołej 54 będzie Msza św. w intencji pracowników, studentów i absolwentów Politechniki Świętokrzyskiej. Wspólnota akademika dziękuje za 55 lat działalności Uczelni.
  • O godz. 20.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. 
 3. Sobota (27 czerwca): Po Mszy św. godz. 7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika
 4. Komunikat Kurii: w sobotę – 27 czerwca odbędzie się po raz kolejny Msza święta i marsz pokutny ulicami Kielc w intencji wypełnienia Ślubów Jasnogórskich Narodu, aby Polska była wierna Bogu Krzyżowi i Ewangelii. Msza święta będzie sprawowana w kościele garnizonowym pw. Matki Bożej Królowej w Kielcach o godz. 11.00. Następnie wierni wyruszą z modlitwą różańcową w stronę Bazyliki Katedralnej, zatrzymując się przy różnych stacjach, upamiętniających Księży “niezłomnych”, prześladowanych i zamordowanych podczas okupacji hitlerowskiej i w czasach stalinowskich. Marsz zakończy się modlitwą przed Najświętszym Sakramentem w kościele seminaryjnym Trójcy Świętej.
 5. Serdecznie dziękujemy:
  • Wszystkim , którzy uczestniczyli we Mszach świętych i w procesji eucharystycznej w czasie Oktawy Bożego Ciała i zakończenia Oktawy. Dziękujemy p. kościelnemu, diakonowi Damianowi, Maciejowi i innym osobom za uzupełniające prace w przygotowaniu czterech ołtarzy do procesji na Oktawę Bożego Ciała. Dziękujemy naszym Siostrom zakonnym, służbie liturgicznej, dziewczynkom, które sypały kwiatki podczas procesji, panom niosącym baldachim i wiernym z naszej parafii.
  • Dziękujemy kilku ofiarodawcom za ofiarę złożoną na konto parafialne w Banku PKO ( suma 350 zł.) oraz wszystkim składającym ofiarę na tacę podczas Mszy świętych. Bóg zapłać.
   Nabożeństwo czerwcowe – Najświętszego Serca Pana Jezusa – w niedziele o godz. 17.00, w dni zwykłe po Mszy św. godz. 18.00. Zapraszamy.
 6. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy: zdrowia, Bożej opieki i aby po wzburzonych falach współczesnego świata dalsze życie – własne i innych – umacniali niezłomną wiarą, żywą nadzieją i gorącą miłością.