XIII Niedziela Zwykła, 27.06.2021

 1. Dziś XIII Niedziela Zwykła.
 2. W nadchodzącym tygodniu:
  • W poniedziałek wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
  • We wtorek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła;
  • W piątek I Piątek Miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu Mszy Św. o godz. 08:00, następnie adoracja w godzinach 16:00 – 18:00. Spowiedź podczas Mszy Świętych o godz. 07:00, 08:00 oraz od godz. 16:00 do 18:30;
  • W sobotę święto Świętego Tomasza Apostoła. Po Mszy Św. o godz. 08:00 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi;
  • W najbliższą niedzielę o godz. 08:00 Msza Św. z udziałem Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. przy wystawionym N.S. modlitwa różańcowa w wyznaczonych intencjach; na zakończenie błogosławieństwo. Później wymiana tajemnic różańcowych;
 3. Informacje na czas wakacji:
  • Od przyszłej niedzieli do 29 sierpnia b.r. nie będzie Mszy św. w niedziele  i uroczystości  o godz. 16.00;
  • W pierwsze soboty miesiąca (3 lipca i 7 sierpnia b.r.) nie będzie duszpasterskiej posługi  u chorych, zgłoszonych na listę. Natomiast, gdyby była taka potrzeba w przypadku poważnych zagrożeń życia, księża po zgłoszeniu, zawsze i o każdej porze będą mogli przybyć z sakramentalną posługą;
  • Nie będzie czwartkowych adoracji N.S. (godz. 20.00);
 4. Po raz czterdziesty na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Pińczów, Kielce na Jasną Górę. Istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają do 5 lipca i będą odbywały się tylko i wyłącznie ON-LINE. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na Facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl.
 5. Po raz dziewiąty w dniach 17 – 20 sierpnia 2021 wyruszy z Kielc przez Wiślicę Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. Zapisy ruszają od 1 lipca 2021 tylko online. Szczegółowe informacje oraz formularz zapisów dostępny jest na stronie www.pielgrzymkarowerowa.pl.
 6. Z okazji zakończonego roku szkolnego, zwracamy się z prośbą o modlitwę za młode pokolenie dzieci i młodzieży, aby w czasie wakacyjnym odnowili swoje siły duchowe i fizyczne oraz wzrastali w mądrości i wierze , a razem z rodzicami podziękowali Panu Bogu za trud poniesiony dla nich przez nauczycieli i katechetów. Przez nasze modlitwy wypraszajmy u Boga, aby naszemu Seminarium Duchownemu i innym przybywało alumnów na drogę powołania kapłańskiego, by nie zabrakło Kościołowi tych, którzy odbudują w sercach wiernych świątynię dla Pana.
 7. Po Mszach Świętych w zakrystii, w kancelarii parafialnej, prosimy o podpisywanie się pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, którego celem jest ochrona przestrzeni publicznej przed propagandą LGBT. Zapraszamy.
 8. Solenizantom i Jubilatom życzymy zdrowia i sił na dalsze życie, aby mężnie wytrwali w doświadczeniach życia i otrzymywali pomoc od bliźnich.
 9. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Niedziela” „Gość Niedzielny” i „Miłujcie się”
 10. W ubiegłym tygodniu zmarli: +Danuta Wojtycka, +Adam Świeboda, +Janusz Im, +Stanisław Dyrowski, +Marian Sikora, +Jan Gontarczyk, +Wanda Walczyńska, +Sławomir Jaroński, +Waldemar Sokalski. Módlmy się za Nich i za zmarłych z naszych rodzin, aby po trudach ziemskiego pielgrzymowania, na wieki cieszyli się radością nieba.