XIX Niedziela Zwykła, 08.08.2021

 1. Dziś Pielgrzymi przybędą do Kielc. Msza Święta z udziałem pątników odbędzie się w Katedrze o godz. 14:30.
 2. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:
  • W poniedziałek Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy i Męczennicy, Patronki Europy;
  • We wtorek Święto Św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika;
  • W środę Wspomnienie Św. Klary, dziewicy;
  • W piątek nabożeństwo Fatimskie łączone z Apelem Jasnogórskim przy udziale Pielgrzymów Duchowych. Rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 19.30, następnie Msza św., procesja z figurą MB Fatimskiej i Apel Jasnogórski.
  • W sobotę wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Po Mszy św. godz. 7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika;
 3. W nadchodzącą niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Maryja z duszą i ciałem została wzięta do nieba. Niech ta zbliżająca się uroczystość pobudzi nas do pragnienia życia w łasce Bożej i do trwania w niej, bo jeżeli na podobieństwo Maryi mamy zamieszkać w Bogu, to trzeba , aby tu w naszym ziemskim życiu, Bóg znajdował mieszkanie w naszej duszy.
 4. IX Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej . Pielgrzymka rozpoczyna się 17.08. w parafii św. Maksymiliana w Kielcach, a kończy 20.08. na Jasnej Górze uroczystą Mszą św. o 18.30 w kaplicy MB Częstochowskiej. We wtorek 10.08. kończy się czas zgłaszania i zapisywania. Zgłoszenia przyjmujemy internetowo (wystarczy wpisać: „pielgrzymka rowerowa kielecka”) lub też telefonicznie tel. 723 589 587.
 5. W 3 – ci piątek miesiąca od maja do września na Świętym Krzyżu jest tzw. CZUWANIE NOCNE, na które zapraszają Ojcowie Oblaci. Plan tego czuwania : rozpoczęcie Drogą Krzyżową spod Krzyży Katyńskich; możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty; Nabożeństwo przy Relikwiach Krzyża ; o 22.00 Msza św. i zakończenie czuwania. W trzecią sobotę sierpnia (21.08) i w trzecią sobotę września (18.09) w godz. 9.00-14.00 w parafii św. Maksymiliana w Kielcach odbędzie się zbiórka elektrośmieci na misje. Koordynatorem akcji jest pan Władysław Burzawa i w razie potrzeby można do niego dzwonić – tel. 790 561 622.
 6. Naszym Solenizantom i Jubilatom życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i aby powierzając swoje życie Jezusowi, odzyskiwali wewnętrzny pokój i radość.
 7. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Niedziela” „Gość Niedzielny” i „Miłujcie się”
 8. W ubiegłym tygodniu zmarli : ś .p. Lucyna Sokalska, Wojciech Kania, Marian Gołąbek, Zdzisław Surgiel, Michał Sewczuk. Módlmy się za Nich oraz za wszystkich, którzy zginęli za Polskę, aby otrzymali wieczną radość w królestwie niebieskim…