XV Niedziela Zwykła, 12.07.2020

 1. Niedziela  (12 lipca): Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
 2. Poniedziałek (13 lipca): Wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Nabożeństwo Fatimskie – rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 19.30 i po jej zakończeniu Msza św. Po Mszy św. procesja z figurą M.B. Fatimskiej. Zapraszamy.
 3. Wtorek (14 lipca): Dzień imienin naszego organisty, p. Kamila. Z okazji zbliżających się imienin my księża naszej parafii i parafianie składamy mu najserdeczniejsze życzenia. Życzymy zdrowia, wszelkich łask Bożych i aby zawsze mógł doświadczać radości życia. Msza św. w Jego intencji będzie o godz. 18.00 (wtorek).
 4. Środa (15 lipca): Wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
 5. Czwartek  (16 lipca): Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
 6. Sobota  (18 lipca): Po Mszy św. godz.7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.
 7. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na pielgrzymkę do Niepokalanowa i nocne czuwanie modlitewne z 25 na 26 lipca. Więcej informacji u ks. Sebastiana.
 8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”  i „Miłujcie się”.
 9. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich przebywających na wakacjach i urlopach, aby chwaląc Boga i podziwiając piękno świata zachowywali swoją chrześcijańską godność.
 10. Do 30 sierpnia b.r.  włącznie, w niedziele  i  w uroczystości  nie będzie Mszy świętej  o godz. 16.00.
 11. Kancelaria parafialna będzie czynna: w środy i soboty od godz. 10.00 – 12.00, a w pozostałe dni [wtorki  i piątki bez zmian (10.00-12.00 i 15.00-17.00 )]. 
 12. Nie będzie czwartkowych adoracji N.S. ( godz. 20.00 ) prowadzonych  przez Wspólnotę ZCB.
 13. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia  życzymy: zdrowia, Bożej opieki i  aby odpoczywając od codziennych trudów odnawiali w sobie radość życia.
 14. W ubiegłym tygodniu zmarł  śp. Mieczysław Kozieł. Módlmy się za niego i za zmarłych z naszych rodzin,  aby zamieszkali ze Świętymi w niebie.       

Kielce, dnia 6 lipca 2020 r.

Nr OA – 75/20

Drodzy Diecezjanie!

Cieszymy się z wyniesienia do godności arcybiskupiej Księdza Prałata Henryka Jagodzińskiego, któremu Ojciec Święty Franciszek powierza misję Nuncjusza Apostolskiego w Ghanie. Tym samym posługa Księdza Arcybiskupa Nominata wpisuje się w posłanie misyjne, które Kościołowi powierzył Pan Jezus mówiąc: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” (Mt 29,19). Wdzięczni Ojcu Świętemu za tę nominację, pamiętajmy o modlitwie w intencjach Ojca Świętego, a także polecajmy Bogu przez wstawiennictwo Maryi Matki Kościoła i Matki Łaskawej Kieleckiej posługę Księdza Arcybiskupa Henryka Jagodzińskiego. Proszę szczególnie o dar modlitwy w dniu Jego święceń biskupich, które przyjmie w Katedrze Kieleckiej 18 lipca br.

Z darem pasterskiego błogosławieństwa
                                                                                         

Wasz Biskup
                                                                                           † Jan Piotrowski