XVI Niedziela Zwykła, 19.07.2020

 1. Wczoraj ks. Henryk Jagodziński, nuncjusz apostolski w Ghanie, pochodzący z naszej diecezji kieleckiej z parafii Małogoszcz, przyjął święcenia biskupie podczas Mszy Świętej w bazylice katedralnej w Kielcach o godz. 11.00. Jako zawołanie biskupie arcybiskup Henryk przyjął słowa „In fines orbis”, czyli „Aż po krańce świata”. Wspierajmy Go naszą modlitwą w jego dalszej posłudze misyjnej. Niech Pan Bóg Mu błogosławi i wspiera wszelkimi łaskami.
 2. Środa (22 lipca): ŚWIĘTO ŚW. MARII MAGDALENY.
 3. Czwartek  (23 lipca): ŚWIĘTO ŚW. BRYGIDY, ZAKONNICY, PATRONKI EUROPY.
 4. Piątek (24 lipca): Wspomnienie Św. Kingi, dziewicy.
 5. Sobota  (18 lipca): ŚWIĘTO ŚW. JAKUBA, APOSTOŁA. Po Mszy św. godz.7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.
 6. W dniach 19 – 26 lipca b.r.  z okazji wspomnienia Św. Krzysztofa, patrona kierowców obchodzimy XXI Tydzień Św. Krzysztofa pod hasłem: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Tradycyjnie,  w przyszłą niedzielę po zakończonej Mszy św.  w kościele będzie błogosławieństwo kierowców i tych, którzy przyjechali z nimi na Mszę św. , a po błogosławieństwie na Pl. Św. Wojciecha poświęcenie pojazdów. Podczas tego poświęcenia będzie można złożyć ofiarę na środki transportu dla misjonarzy.
 7. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia  życzymy: zdrowia, Bożej opieki i  aby doświadczali  dobra i przyjaźni od innych. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na pielgrzymkę do Niepokalanowa  i nocne czuwanie modlitewne z 25 na 26 lipca. Więcej informacji u ks. Sebastiana.
 8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”.
 9. W ubiegłym tygodniu zmarli  śp. kardynał Zenon Grocholewski ( były współpracownik Św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i papieża Franciszka ),  Anna Woysa – Rabiej, Zofia Kawecka, Halina Bolińska. Módlmy się za nich, by oglądali Boga twarzą w twarz w niebie…

INFORMACJE NA CZAS WAKACJI:

 • Do 30 sierpnia b.r.  włącznie, w niedziele  i  w uroczystości  nie będzie Mszy świętej  o godz. 16.00.
 • Kancelaria parafialna będzie czynna: w środy i soboty od godz. 10.00 – 12.00, a w pozostałe dni ( wtorki  i piątki bez zmian ( 10.00 – 12.00 i od 15.00 – 17.00 ).
 • Nie będzie czwartkowych adoracji N.S. ( godz. 20.00 ) prowadzonych  przez Wspólnotę ZCB.