XVIII Niedziela Zwykła, 01.08.2021

 1. Dziś o godz. 08:00 Msza Święta z udziałem Róż Żywego Różańca. Po Mszy Świętej modlitwa różańcowa i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 2. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:
  • W środę wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.
  • W piątek święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte jak w dni zwykłe. Po Mszy Świętej o godz. 08:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 do 18:00, a spowiedź podczas Mszy Świętych o godz. 07:00, 08:00 i godz. 16:00 do 18:30.
  • W sobotę po Mszy Świętej o godz. 08:00 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 3. 6 sierpnia z Wiślicy wyruszy XL Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Jak co roku zachęcamy naszych Parafian o wpisanie się na listę Duchowych Pielgrzymów. Jeśli ktoś zdecyduje się wspomóc Pielgrzymkę dobrowolną ofiarą, może to uczynić w zakrystii lub kancelarii. U nas w kościele przy kaplicy MB Częstochowskiej (5 – 13 sierpnia) o godz. 20:00 obywać się wieczorny Apel Jasnogórski.
 4. Przypominamy, że od dzisiaj rozpoczął się miesiąc sierpień, okres troski o dobrowolną abstynencję od alkoholu.
 5. Solenizantom i Jubilatom życzymy zdrowia, sił i odwagi do potwierdzania w dalszym życiu chrześcijańskich wartości.
 6. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: “Gość Niedzielny”, “Niedziela” i “Miłujcie się”.
 7. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: +Jadwiga Kozubek, +Andrzej Ścisło, +Teresa Stefańczak, +Kazimierz Pisarek. Módlmy się za zmarłych i zmarłych z naszych rodzin, powierzając Ich Bożemu Miłosierdziu.