XXI Niedziela Zwykła, 22.08.2021

 1. 17 sierpnia ks. Bp Jan Piotrowski mianował ks. Leszka Wójcika z Parafii Matki Bożej Łaskawej w Jędrzejowie wikariuszem naszej parafii. Serdecznie i z radością Go witamy, życząc Mu radości, cierpliwości, sił w podejmowaniu nowych i dalszych codziennych obowiązków w kapłańskiej posłudze oraz tego odczucia, że żyje się jakby w rodzinie. Z dniem 31 sierpnia ksiądz Biskup zwalnia z obowiązków pomocy duszpasterskiej w naszej parafii ks. Dariusza Jarosa. Ks. Dariusz powróci do posługi w Ziemi Świętej. Księdzu Dariuszowi serdecznie dziękujemy za bardzo piękną i odpowiedzialną posługę w naszej parafii.
 2. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:
  • We wtorek Święto Św. Bartłomieja, Apostoła;
  • W czwartek Uroczystość NMP Częstochowskiej;
  • W piątek Wspomnienie Św. Moniki;
  • W sobotę Wspomnienie Św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła. Po Mszy Św. o godz. 07:00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.
 3. Solenizantom i Jubilatom życzmy zdrowia, opieki Matki Bożej na dalsze lata.
 4. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Niedziela” „Gość Niedzielny” i „Miłujcie się”.
 5. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: +Zofia Wysocka, +Marianna Kubiś, +Kazimiera Włodarczyk, +Regina Paluch. Módlmy się za zmarłych, zmarłych z naszych rodzin oraz za +Bpa Czesława Kaczmarka z racji 58 r. śm. polecając ich Bożemu Miłosierdziu w modlitwie.