XXI Niedziela Zwykła, 23.08.2020

 1. 20 sierpnia Ks. Bp Jan Piotrowski zwolnił z dotychczasowych obowiązków wikariuszy naszej parafii: Ks. Wojciecha Radeja i Ks. Mateusza Kościołka i mianował ich wikariuszami do innych parafii. Ks. Wojciecha do Parafii Św. Wojciecha w Książu Wielkim, a Ks. Mateusza do Parafii Św. Michała Archanioła w Koniecpolu. Kapłanom, którzy odeszli z naszej Parafii, jesteśmy bardzo wdzięczni za Ich duszpasterską posługę z duchową formacją wspólnoty parafialnej. Na dalszą posługę kapłańską życzymy Im dotychczasowych sił trwania w podejmowaniu kolejnych obowiązków duszpasterskich w nowych wspólnotach parafialnych, a my księża i parafianie zapewniamy o modlitewnej pamięci i życzliwości. Na Ich miejsce zostali mianowani: Ks. Adrian Buczkowski z Parafii Masłów i Ks. Jacek Godzisz z Jędrzejowa. Bardzo cieszymy się również z przybyłych, wspomnianych, nowych Księży Wikariuszy, którzy podejmą dalszą swoją posługę w naszej Parafii. Cieszymy się, bo przecież dzięki Ich kapłańskiej posłudze w naszej Parafii , Najwyższy Kapłan Jezus Chrystus, który do końca nas umiłował, będzie prowadził nadal drogą zbawienia i przekazywał nam dar swoich łask w ich kapłańskiej posłudze. Wdzięczni za Wasze wejście do naszej wspólnoty parafialnej Św. Wojciecha otaczamy Was naszą radością, serdecznością, modlitwą i życzymy , abyście będąc w gronie naszej wspólnoty pozostałych Kapłanów i Parafian i podejmując wiele różnych obowiązków, które są przed Wami, czuli się dobrze i szczęśliwie jak w rodzinnym domu. Niech Pan Bóg Was wspiera i błogosławi. Szczęść Boże!
 2. Informacje dotyczące I Komunii św.:
  *W czwartek i piątek od godz. 17.00 będzie spowiedź dzieci i rodziców. Zapraszamy.
  *W sobotę ( 29 sierpnia ) I Komunia św. w dwóch grupach: o godz. 10.00 ze Szkoły Podst. nr 15  i o godz. 12.00 ze Szkoły Podst. nr 2.
  Prosimy naszych Parafian o modlitwę za te dzieci, ich rodziców, by to piękne i szczęśliwe duchowe przeżycie wpisane w ich serca trwało zawsze.  
 3. Poniedziałek ( 24  sierpnia )
  *Święto Św. Bartłomieja, apostoła;
 4. Środa ( 26 sierpnia )
  *UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ – Msze święte o godz. 7.00, 8.00 i 18.00;
 5. Czwartek ( 27 sierpnia )
  *Wspomnienie Św. Moniki;
  Piątek ( 28 sierpnia )
  *Wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
 6. Sobota ( 29 sierpnia )
  *Wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela;
  *Po Mszy św. godz.7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika
 7. INFORMACJE NA CZAS WAKACJI:
  * Do 30 sierpnia b.r.  włącznie, w niedziele  i  w uroczystości  nie będzie Mszy świętej  o godz. 16.00                                                                    *Kancelaria parafialna będzie czynna: w środy i soboty od godz. 10.00 – 12.00, a w pozostałe dni ( wtorki  i piątki bez zmian ( 10.00 – 12.00 i od 15.00 – 17.00 ).                                                                  
 8. NASZA OSTROŻNOŚĆ PRZED  KORONAWIRUSEM
  *Żebyśmy wszyscy mogli zatrzymywać rozprzestrzenianie się epidemii, musimy dostosować się do konkretnych aktualnych zaleceń. Uczestnicząc we Mszach świętych lub innych obrzędach religijnych można uczestniczyć bez ograniczeń, ale w świątyniach i obiektach kultu religijnego obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa maseczkami. W wejściu do kościoła są dostępne pojemniki z płynem dezynfekcyjnym.
 9. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia  życzymy: zdrowia, Bożej opieki i aby pokornie naśladowali Zbawiciela i zawierzali Mu całe swoje życie.
 10. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”.
 11. W ubiegłym tygodniu zmarli ś. p. Maria Podolecka, Adam Maćkowiak. Módlmy się za nich i za zmarłych bliskich naszemu sercu, aby Chrystus nagrodził ich wysiłki i ofiarę życiem wiecznym w niebie…