XXII Niedziela Zwykła, 29.08.2021

 1. Dziś przypada XXII Niedziela Zwykła.
 2. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:
  • w środę 82 rocznica II Wojny Światowej. Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. To również ważny moment i potrzeba modlitewnego wspierania dla rozpoczynających rok szkolny: dla dzieci, młodzieży, dla nauczających religii – księży, sióstr zakonnych, katechetów świeckich , wszystkich nauczycieli i wychowawców. Oby ten rok szkolny był dla wszystkich uczniów czasem pomnożenia ich wiedzy, dojrzewania według zdrowych zasad moralnych , ochroną przed demoralizacją oraz poszanowaniem pracy nauczycieli i chętnym uczęszczaniem na lekcje religii.
  • w piątek Wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Po Mszy św. godz. 08:00 wystawienie N.S. i adoracja do godz. 18:00, a spowiedź w czasie adoracyjnym i podczas Mszy świętych łącznie z godz. 18:00. Od 3 do 11 września włącznie po Mszy św. godz. 18:00 będzie Nowenna w przygotowaniu do beatyfikacji Sług Bożych Stefana kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.
  • w sobotę po Mszy św. godz. 8.00 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Po zakończonej już wakacyjnej przerwie, od godz. 9.00, księża przybędą do chorych wpisanych na listę z duszpasterską posługą.
  • w nadchodzącą niedzielę:
   • o godz. 08:00 Msza Św. z udziałem Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. w określonych intencjach, z wystawionym N.S., będzie modlitwa różańcowa i błogosławieństwo, a później wymiana tajemnic.
   • o godz. 11:00 Msza Św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego z udziałem dzieci szkolnych. Prosimy, aby przyniosły plecaki z przyborami szkolnymi, które będą poświęcone.
   • po Mszy Św. o godz. 13:00 spotkanie organizacyjne z rodzicami kandydatów do bierzmowania i kandydatami, którzy 25 września przyjmą Sakrament.
   • o godz. 16:00 pierwsza po wakacjach Msza Święta.
 3. Solenizantom i Jubilatom życzymy wszelkich łask Bożych i aby wnosili do wspólnoty Kościoła ducha modlitwy i umiłowanie służby Chrystusowi.
 4. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Niedziela” „Gość Niedzielny” i „Miłujcie się”.
 5. W ubiegłym odeszli do Pana : ś .p. Anna Dusza, Wiesław Krycki, Janina Ścisło. Módlmy się za nich oraz za wszystkich, którzy zginęli podczas drugiej wojny światowej, aby Pan Bóg nagrodził ich wysiłki i ofiarę życiem wiecznym.