XXII Niedziela Zwykła, 01.09.2019

Ogłoszenia duszpasterskie ( 1 września  2019 r. )

 

Dzisiaj obchodzimy 80 ROCZNICĘ II WOJNY ŚWIATOWEJ

Patrząc w tę minioną, bardzo ciężką przeszłość, w której rozpoczęła się tragedia dla Polski i Europy, bądźmy wdzięczni naszym Rodakom, którzy oddali  swoje życie naszej Ojczyźnie – Matce. Błagajmy zawsze Pana Boga za wstawiennictwem Matki Najświętszej, aby ludzkość we wszystkich wspólnotach uwolniła się od niewiary, ducha pychy, zawiści i wrogości, a pozwalała zwyciężać miłości, prawdzie i braterstwu.

 

Od jutra rozpoczyna się NOWY ROK SZKOLNY

Niech nasza stała  modlitwa wyprasza u Boga pomyślny rok pracy dla dzieci, młodzieży, nauczycieli, katechetów, by dzięki tej pracy wzrastało pokolenie ludzi prawych, oddanych Bogu  i Ojczyźnie.

 

Dzisiaj ( I Niedziela miesiąca )

*O godz. 8.00 Msza św. z udziałem Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. modlitwa różańcowa przy wystawionym N.S. Po Mszy św. wymiana tajemnic różańcowych. Intencje modlitwy różańcowej: PARAFIALNA – Modlimy się o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego dla kapłanów i diakonów z naszej diecezji, aby pozostali wierni swojemu powołaniu i z Mocą głosili Słowo Boże; PAPIESKA – Aby wszyscy, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie i aby niesprawiedliwość, która szerzy się w świecie, nie miała ostatniego słowa.                    

*O godz. 16.00 Msza św. z udziałem uczniów ze Szkoły Katolickiej Św. Stanisława Kostki. Zapraszamy również młodzież z innych pozostałych szkół z terenu naszej parafii.

 

Poniedziałek ( 2 września  )

*O godz. 8.30 Msza św. z udziałem Zespołu Szkół Elektrycznych – z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego.

 

Wtorek ( 3 września  ) 

*Wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

 

I Czwartek ( 5 września  )

*Wspomnienie ( dowolne ) Św. Matki Teresy z Kalkuty, dziewicy i zakonnicy.

*Po Mszy św. wieczornej ( 18.00 ) modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy.                                                       

*O godz. 20.00 adoracja N.S. przygotowana i prowadzona przez młodzież ZCB.

 

I Piątek ( 6 września )

*Po Mszy św. godz. 8.00  wystawienie N.S. Całodzienna adoracja do godz. 18.00. Spowiedź w czasie adoracji i podczas Mszy świętych. Z okazji zaplanowanego udziału w pierwszopiątkowej spowiedzi i Komunii św. w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym, na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy również dzieci klas czwartych.

 

Sobota (  7 września )

* Po Mszy św. godz.8.00 Nabożeństwo  Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.                                                                 

*Od godz. 9.00 księża udadzą się z duszpasterską posługą do chorych wpisanych na listę.

 

Przyszła Niedziela

*Na Mszę św. ( godz. 11.00 )  zapraszamy dzieci klas zerowych i z pozostałych klas szkół podstawowych. Prosimy,  aby dzieci przyniosły ze sobą do poświęcenia swoje plecaki  z przyborami szkolnymi.

 

Po zakończonym okresie wakacyjnym:

* w niedziele i uroczystości jest  Msza św. o godz. 16.00.

*    Kancelaria parafialna czynna będzie: we wtorki, środy, piątki i soboty –  ( 10.00 – 12.00  i  od 15.00 – 17.00 ). Jeśli byłyby jakieś zmiany, będzie informacja na bieżąco.                                                           

* W czwartki będzie adoracja N.S. o godz. 20.00, prowadzona przez młodzież.

 

Uczniowie klas ósmych należący do naszej parafii, którzy chcą przystąpić do sakramentu Bierzmowania proszeni są o wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej parafii      w zakładce bierzmowanie i przyniesienie wydrukowanej i podpisanej przez rodzica zgody. Papierowe deklaracje dostępne są w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 

Po wakacyjnej przerwie zapraszamy wszystkich ministrantów na zbiórkę w sobotę o godz. 14.00 w kościele. Zachęcamy także młodych chłopców, aby zapisywali się do tej grupy.

 

ZAPROSZENIA NA PIELGRZYMKI

Nasza Parafia św. Wojciecha w 130-tą rocznicę konsekracji naszego kościoła organizuje pielgrzymkę do Wilna. Chcemy złożyć dziękczynienie  i zawierzyć naszą parafię Matce Bożej Ostrobramskiej. Odbędzie się ona w dniach od 17 do 20 października b.r. Odwiedzimy i będziemy się modlić w takich miejscach jak: Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Gietrzwałdzie, Świętą Lipkę, Matkę Bożą Ostrobramską, domek siostry Faustyny, Wilno, Cmentarz na Rossie, Troki. Cały program znajduje się na stronie internetowej parafii. Więcej informacji i zapisy u ks. Mariusza. Zapisy do 15września. Zapraszamy.

 

Róże Żywego Różańca zapraszają swoich członków na pielgrzymkę diecezjalną, która odbędzie się w pierwszą sobotę października ( 4 X ) w Jędrzejowie u OO. Cystersów. Zapisy u zelatorek do 15 września. Prosimy o jak najliczniejszy udział.

 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia  składamy najserdeczniejsze życzenia: życzymy, aby w zdrowiu i z pomocą ludzi dobrej woli mogli trwać w utrzymaniu radości życia i szczęścia.

 

Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „ Niedziela „Gość Niedzielny” .

 

W ubiegłym tygodniu zmarli: ś.p. Janina Dzierżak, Izabela Kulina, Izabela Krełowska i Stefan Borek. Módlmy się za nich, za poległych i pomordowanych podczas drugiej wojny światowej oraz za zmarłych nam bliskich……

ks. Jan Tusień – Proboszcz