XXIII Niedziela Zwykła, 05.09.2021

 1. Dziś:
  • O godz. 08:00 Msza Święta z udziałem Róż Żywego Różańca. Po Mszy Św. modlitwa różańcowa oraz wymiana tajemnic.
  • O godz. 11:00 Msza Święta z udziałem dzieci szkolnych z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Po Mszy Św. poświęcenie plecaków z przyborami szkolnymi.
  • Po Mszy Św. godz. 13:00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania, którzy przyjmą sakrament 25 września br. wraz z rodzicami. Rozpoczynamy zapisy dla młodzieży klas ósmych SP i starszych, zamieszkałych na terenie naszej parafii. Prosimy o wypełnienie formularza online na stronie internetowej w zakładce bierzmowanie.
 2. Episkopat Polski w łączności z naszym Biskupem Janem Piotrowskim prosi, byśmy się modlili o pokój w Afganistanie, oraz o pomoc materialną dla cierpiącego ludu Afganistanu. Po Mszach świętych przed kościołem będzie kwesta na ich wsparcie.
 3. W nadchodzącym tygodniu:
  • W środę Święto Narodzenia NMP. Według wyznaczonego terminu w Kalendarzu Liturgicznym Diecezji Kieleckiej, w naszym kościele o godz. 08:00 sprawowana będzie Msza Święta o powołania.
  • W sobotę po Mszy Św. o godz. 07:00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.
  • W niedzielę o godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się wspólna beatyfikacja Sług Bożych: kardynała Stefana Wyszyńskiego i siostry Elżbiety Róży Czackiej.
 4. W nawiązaniu do nowego roku szkolnego prosimy naszych Parafian o modlitewne wspieranie dla dzieci, młodzieży, nauczających religii – księży, sióstr zakonnych, katechetów świeckich , wszystkich nauczycieli i wychowawców i modlitwę o dobre warunki do właściwej edukacji młodego pokolenia.
 5. Do 11 września włącznie po Mszy Św. godz. 18:00 będzie w naszym kościele Nowenna w przygotowaniu do beatyfikacji Sług Bożych: Stefana kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Zapraszamy.
 6. Solenizantom i Jubilatom niech Pan Bóg błogosławi i obdarza ich wszelkimi łaskami i życzymy, aby żyli w zgodzie, wzajemnym poszanowaniu podtrzymując radość i szczęście.
 7. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Niedziela” „Gość Niedzielny” i „Miłujcie się”
 8. W naszej tradycyjnej wspólnej modlitwie za zmarłych, prośmy Pana o chwałę nieba dla zmarłej +Wandy Paciuch, mamy ks. Adama, byłego wikariusza w naszej parafii oraz za zmarłych z naszych rodzin.