XXIV Niedziela Zwykła, 12.09.2021

 1. Dzisiaj w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie wspólna beatyfikacja Sług Bożych: kardynała Stefana Wyszyńskiego i siostry Elżbiety Róży Czackiej.
 2. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:
  • W poniedziałek wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Czwarta rocznica śmierci ks. Bpa Kazimierza Ryczana. O godz. 06:30 Msza Święta w Bazylice Katedralnej. W naszym kościele nabożeństwo fatimskie: rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 19.30.
  • We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  • W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Po Mszy św. godz. 18:00 spotkanie Akcją Katolicką.
  • W czwartek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
  • W sobotę święto Św. Stanisława Kostki, Patrona Polski. Po Mszy św. godz. 07:00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika. W Archiopactwie Cysterskim w Jędrzejowie odbędzie się XXI DIECEZJALNY DZIEŃ MINISTRANTA. W tym roku to spotkanie będzie pod hasłem: „Tak jak św. Józef”. Patronem tego wydarzenia będzie Św. Józef. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, akolitów, ceremoniarzy, animatorów a także seniorów do pełnego udziału w spotkaniu. Dalsze informacje w kontakcie z Ks. Mariuszem Kałką, Diecezjalnym Duszpasterzem Służby Liturgicznej, do dnia 14 września 2021 r., tel. 793770020 (sms) lub [email protected]
 3. Od dnia 10 września zmiana urzędowania kancelarii parafialnej. Kancelaria czynna w poniedziałki i soboty w godz. 10:00 – 12:00, we wtorki i piątki w godz. 10:00 – 12:00, w środy w godz. 16:00 – 18:00.
 4. Sztab 22. Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego ŚWIĘTY KRZYŻ 2021 pod hasłem: „Przez Krzyż do chwały” zaprasza na szlaki wiodące do najstarszego sanktuarium w Polsce w dniu 25 września 2021 r. Msza św. na zakończenie rajdu będzie sprawowana w Bazylice Świętokrzyskiego Sanktuarium o godz. 14.30.
 5. Naszym Solenizantom i Jubilatom życzymy wszelkich łask Bożych i aby ich wspólnoty rodzinne rozwijały się według zdrowych zasad moralnych, odkrywając najlepszy wzór życia w Jezusie i Maryi – Jego i naszej Matce.
 6. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Niedziela” „Gość Niedzielny” i „Miłujcie się”.
 7. W ubiegłym tygodniu zmarli: +Stanisława Śluzek, +Antonina Nowakowska, +Ryszard Rożek, +Henryk Kalwat. Módlmy się za nich, aby Pan w krainie życia wiecznego pozwolił im oglądać swoje oblicze.