XXIV Niedziela Zwykła, 13.09.2020

Niedziela (13  września)

 • Przypada trzecia rocznica śmierci ś. p. Ks. Bpa Kazimierza Ryczana. Msza św.  w Jego intencji będzie odprawiona u nas o godz. 9.30. Módlmy się za Niego i za wszystkich zmarłych Biskupów z naszej Diecezji;
 • Po Mszy św. godz. 11.00 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. (z klas trzecich).
 • Nabożeństwo fatimskie: O godz. 19.30 rozpoczęcie modlitwą różańcową. Po modlitwie Msza św.  i po Mszy św. procesja z figurą M.B. Fatimskiej wokół naszej świątyni. Zapraszamy.
 • Rozpoczyna się tzw. Tydzień Wychowania. Niech ten czas szczególnie uwrażliwi rodziców i wychowawców na wyzwania, jakie są przed nimi. Hasłem są słowa: „Budujmy więzi”. Kościół w tym „Tygodniu Wychowania” bardzo  pragnie uwrażliwić rodziców, że to oni są pierwszymi nauczycielami wiary. Oby oni, nauczyciele, katecheci i wszyscy wychowawcy mieli na uwadze ten obowiązek jako nieodwołalne powołanie  prowadzące innych do Pana Jezusa –  Źródła Miłości , Prawdy i Życia.
 • Składana ofiara na tacę przeznaczona będzie na Ziemię Świętą. Decyzją Ojca Świętego Franciszka ta zbiórka  z Wielkiego Piątku została  przeniesiona na dzisiaj z powodu pandemii korona wirusa.      

Poniedziałek (14 września)

 • ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO;

Wtorek (15 września)

 • Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;

Środa (16 września )

 • Wspomnienie Świętych Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;

Piątek ( 18 września)

 • Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika;
Sobota ( 19 września )
 • Po Mszy św. godz. 7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika;

ZALECENIA   PRZED  KORONAWIRUSEM

 • Musimy dostosować się do konkretnych aktualnych zaleceń. Uczestnicząc we Mszach świętych lub innych obrzędach religijnych można uczestniczyć bez ograniczeń, ale w świątyniach i obiektach kultu religijnego obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa maseczkami. W wejściu do kościoła są dostępne pojemniki z płynem dezynfekcyjnym.

Uczniowie klas ósmych należący do naszej parafii, którzy chcą przystąpić do Sakramentu Bierzmowania proszeni są  o wypełnienie formularza dostępnego na internetowej stronie parafii w zakładce bierzmowanie i przyniesienie wydrukowanej i podpisanej przez rodzica zgody do zakrystii lub kancelarii. Prosimy.

Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia  życzymy: aby Pan Jezus uzdalniał ich serca do miłości i napełniał ich życie swoją łaską i nadzieją na spokojne dalsze życie.
 
Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”.

W ubiegłym tygodniu zmarli: śp. Mirosław Cybulski, Paweł-Mariusz Krajewski, Zofia Sękowska, Bronisława Gawlik, Teresa Kurpińska-Grabowska, Zofia-Maria Nowak. Modląc się za nich i za zmarłych bliskich naszemu sercu, prośmy Pana Boga, aby dał im wieczną chwałę w ojczyźnie niebieskiej…