XXIV Niedziela Zwykła, 15.09.2019

 1. Dzisiaj, 15 września:
  • od dzisiaj do 21-ego września będzie przeżywany IX Tydzień Wychowania. Mottem są słowa skierowane do Jezusa przez Jego przyszłych uczniów: “Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”. 
 2. Poniedziałek, 16 września:
  • wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.
 3. Wtorek, 17 września:
  • o godz. 18:30 w salce na wikariacie – spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • o godz. 19:00 w naszej świątyni koncert poświęcony zesłańcom “Różaniec Sybiracki”. Koncert zorganizowany będzie w ramach Światowego Dnia Sybiraka. Wstęp wolny.
 4. Środa, 18 września:
  • święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży oraz Służby Liturgicznej.
  • po Mszy Świętej o godz. 18:00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 5. Czwartek, 19 września:
  • o godz. 20:00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież ze wspólnoty Zarażę Cię Bogiem.
 6. Piątek, 20 września:
  • wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Kim Taegon prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
 7. Sobota, 21 września:
  • święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Tego dnia swoje imieniny przeżywa ks. Mateusz Kościołek. Składamy mu najserdeczniejsze życzenia, aby dobry Pan wspierał go swoimi darami oraz aby Chrystus nauczał Go, uświęcał i prowadził. Msza Św. w intencji ks. Mateusza będzie sprawowaną w przyszłą niedzielę o godz. 11:00.
  • po Mszy Św. o godz. 7:00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.
 8. Niedziela, 22 września:
  • o godz. 12:00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. Msza Św. z okazji jubileuszu 20-lecia Caritas. Serdecznie zapraszamy.
 9. W minionym tygodniu, we wtorek rozpoczęły się prace związane ogrodzeniem posesji parafialnej od strony pl. Św. Wojciecha oraz ul. Bodzentyńskiej. W najbliższym czasie rozpoczną się prace od strony ul. Kościuszki. Na pewno te prace będą postępować sprawnie i szybko. Przy tej okazji ponownie bardzo serdecznie dziękujemy naszym Parafianom za dotychczasową ofiarę i cierpliwość w oczekiwaniu na zapowiadane prace. Bóg zapłać.
 10. Zbliża się jubileusz 130-ej rocznicy konsekracji naszego kościoła. Uroczystość odbędzie się 20 października tego roku. Jubileusz poprzedzony zostanie tygodniem Misji Świętych w naszej parafii. Bliższe informacje będziemy podawać na bieżąco.
 11. Uczniowie klas ósmych należący do naszej parafii, którzy chcą przystąpić do Sakramentu Bierzmowania proszeni są o wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej parafii w zakładce “bierzmowanie” i przyniesienie wydrukowanej i podpisanej przez Rodzica zgody. Papierowe deklaracje dostępne są w zakrystii oraz kancelarii.
 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, Bożej opieki i aby odkrywali najlepszy wzór szlachetnego życia w Jezusie i Jego Matce.
 13. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: “Niedziela”, “Gość Niedzielny”.
 14. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: +Krystyna Michniewicz, +Aniela Gola, +Leon Kowalski, +Lidia Gonciarz. Módlmy się za nich i za zmarłych bliskich naszemu serce, aby Chrystus, który powrócił do życia dał im wieczną chwałę.

Pielgrzymki:

 • 28 września 2019 – XX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. Informacje i zapisy u ks. Mariusza.
 • 17 – 20 października 2019 – W 130-tą rocznicę konsekracji naszej świątyni organizujemy pielgrzymkę do Wilna. Chcemy złożyć dziękczynienie i zawierzyć naszą parafię Matce Bożej Ostrobramskiej. Odwiedzimy i będziemy się modlić w takich miejscach jak: Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Gietrzwałdzie, Święta Lipka, Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, domek Św. S. Faustyny, Wilno, Cmentarz na Rossie, Troki. Cały program znajduje się na stronie internetowej parafii. Więcej informacji i zapisy u ks. Mariusza do 15 września.
 • 4 października 2019 – diecezjalna pielgrzymka Róż Żywego Różańca do klasztoru oo. cystersów w Jędrzejowie. Zapisy u zelatorek do 15 września.