XXIX Niedziela Zwykła, 17.10.2021

 1. Dziś po Mszy św. godz. 13.00 będzie spotkanie organizacyjne z rodzicami kandydatów i kandydatami do bierzmowania z klas ósmych Szkół Podstawowych. Zapraszamy.
 2. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:
  • W środę wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera,
  • W czwarte o godz. 20.00 adoracja N.S. z udziałem młodzieży,
  • W piątek wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża; Niech to wspomnienie będzie dla nas wszystkich wyrazem wdzięczności Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i naszej Ojczyzny,
  • W sobotę po Mszy św. godz. 7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika. Bracia Kapucyni z Kielc zapraszają do udziału w sympozjum pt: „W Kościele, z Kościołem i dla Kościoła!”. Program na plakacie w gablocie.
  • W niedzielę Niedziela Misyjna, Światowy Dzień Misyjny. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone są do dyspozycji Ojca Świętego na cele misyjne. Gościć będziemy w naszej wspólnocie ojca Bogusława, Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej ze Świętego Krzyża, który będzie głosił nam Słowo Boże. Misjonarz podzieli się z nami sprawami związanymi z obecną, aktualną , misyjną posługą Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w krajach misyjnych. Po każdej Eucharystii, przed kościołem, będzie rozprowadzał Kalendarze Misyjne na rok 2022. Ofiary złożone przy tej okazji, są przeznaczone na misyjną działalność polskich Misjonarz Oblatów Maryi Niepokalanej.
 3. Informujemy, że Księga intencji mszalnych na rok 2022 jest już dostępna – w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 4. Zapraszamy studentów na rekolekcje „Na dobry początek”, które rozpoczną się jutro, 18 października w naszym kościele Św. Wojciecha o godz. 19.00, a w kolejne dwa dni również o 19.00 we wtorek w kościele Św. Jana Pawła II na ul. Wesołej 54 i w środę w parafii Św. Franciszka z Asyżu. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 5. Naszym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia; życzymy , aby idąc bezpiecznie przez życie nie zabrakło Im Bożej opieki i wsparcia dla duszy i ciała.
 6. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: “Niedziela”, “Gość Niedzielny”, “Miłujcie się!”.
 7. W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Kazimierz Konkol. Módlmy się za Niego i za zmarłych bliskich naszemu sercu, aby zamieszkali w społeczności Świętych w niebie.