XXIX Niedziela Zwykła, 18.10.2020

 1. Niedziela (18 października):
  • W Polsce rozpoczyna się  Tydzień Misyjny. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone są do dyspozycji Ojca Świętego na cele misyjne.
  • Gościmy w naszej wspólnocie parafialnej Ojca Dawida, Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej ze Świętego Krzyża, który będzie głosił nam Słowo Boże. Misjo0narz podzieli się z nami sprawami związanymi z obecną, aktualną, misyjną posługą Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w krajach misyjnych. Po każdej Eucharystii, przed kościołem, będzie rozprowadzał Kalendarze Misyjne na rok 2021. Ofiary złożone przy tej okazji, są przeznaczone na misyjną działalność polskich Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 2. Poniedziałek (19 października):
  • Wspomnienie ( dowolne ) Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika;
 3. Wtorek (20  października):
  • Wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera;
 4. Czwartek (22  października):
  • Wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża;
  • O godz. 20.00 czwartkowa  adoracja N.S. prowadzona przez Młodzież ZCB.
 5. Piątek (23 października):
  • Po Mszy św. wieczornej ( godz. 18.00 ) w salce na wikariacie spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy osoby należące do tej wspólnoty oraz wszystkich, którzy chcieliby wspólnie poznawać i rozważać Pismo święte.
 6. Sobota (24 października):
  • Po Mszy św. godz. 7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika;
 7. XXX   NIEDZIELA  ZWYKŁA (25 października):
  • Przypada rocznica poświęcenia naszego własnego Kościoła. Dziękując Panu Bogu za ten nasz przybytek jesteśmy wdzięczni wszystkim zmarłym fundatorom, budującym, ofiarodawcom kościoła oraz wszystkim, którzy się modlili i nadal modlą się w naszej świątyni. Starajmy się nadal,  na miarę naszych możliwości, wspierać duchowo i materialnie tę naszą świątynię. 
  • Na Mszę św. godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas III. ze Szkoły Podst. nr 15, przygotowujących się na I Komunię świętą.
 8. NAJNOWSZE ZALECENIA PRZED KORMONAWIRUSEM:
  • Od dnia 17 października b.r. w nawiązaniu do ogólnych zaleceń, u nas w kościele św. Wojciecha  podczas sprawowania Mszy świętych i nabożeństw może uczestniczyć najwyżej 90 osób, zachowując obowiązek zakrywania ust i nosa (z wyłączeniem osób sprawujących kult). W wejściu do kościoła są dostępne pojemniki z płynem dezynfekcyjnym.                                                                   
 9. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia  życzymy zdrowia, Bożej opieki i aby spotkali ludzi , którzy ich wspomogą, wezmą w obronę, okażą współczucie i obdarzą przyjaźnią.
 10. Przez cały rok , gdy przychodzimy w niedziele na Msze święte, przed ich rozpoczęciem, jest MODLITEWNA PAMIĘĆ O ZMARŁYCH  Z NASZYCH RODZIN I BLISKICH (zgłoszonych w „Wypominkach”) . Pamiętajmy również o tym, że jeżeli my teraz modlimy się za Zmarłych, to Boża Miłość sprawi, że za nas również ktoś z bliskich będzie się modlił i o nas pamiętał. Tak jak dotąd, możemy i w bieżącym roku pobierać kartki na wypominki roczne, półroczne, kwartalne   i jednorazowe,  a po wpisaniu imion  i nazwisk Zmarłych ustalić godzinę Mszy św.  przed którą będziemy modlić się wspólnie za poleconych Zmarłych (to godziny: 8.00, 9.30, 11.00, 13.00, 18.00) i ustalić godzinę Mszy św.  przed którą będziemy modlić się wspólnie za poleconych Zmarłych (to godziny: 8.00, 9.30, 11.00, 13.00, 18.00) i  przekazywać je do zakrystii lub kancelarii.
 11. Jest już dostępna Księga intencji mszalnych na przyszły rok 2021. Zapraszamy.
 12. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”.
 13. W minionym tygodniu odeszły do Pana: +Helena Gądek, +Krystyna Banaś, +Barbara Gromek . Modląc się za nich, za zmarłych z naszych rodzin, prośmy aby zmartwychwstały Chrystus pozwolił im zamieszkać w domu Ojca…