XXIX Niedziela Zwykła, 20.10.2019

 1. Dzisiaj: Niedziela, 20.10.2019r.:
  • Z zakończeniem Misji Parafialnych obchodzimy w naszej Parafii Jubileusz 130-tej rocznicy konsekracji kościoła. O godz. 18.00 będzie Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Jana Piotrowskiego. Te Misje w naszej parafii stały się dla nas nie tylko przygotowaniem do przeżywania jubileuszu konsekracji naszego kościoła, ale bardzo ułatwiły nam powrót do komunii z Bogiem przez wysłuchane Słowo Boże, przez sakrament pokuty, odzyskując łaskę, jednocząc się z Kościołem w pokoju i otrzymując wzrost sił duchowych do pójścia drogą Chrystusa w nasze dalsze życie. Składając Panu Bogu dziękczynienie za wszystkie Jego łaski dziękujemy również Księżom prowadzącym Misje: Księdzu Dariuszowi Gącikowi, Księdzu Karolowi Zeganowi. Bardzo Im dziękujemy, że przez głoszone Słowo Boże odbieraliśmy Światło dane nam przez Chrystusa na drogę do zjednoczenia z Bogiem.
  • Dziękujemy naszym Parafianom, którzy byli na Misjach. Niech przeżywane przez Nich Misje staną się wprowadzeniem innych na drogę do poznania i odczytania tej prawdy, że Kościół jest ARKĄ OCALENIA.
  • Po Mszach świętych Wspólnota Zarażę Cię Bogiem będzie rozprowadzać kremówki papieskie przed kościołem. Zachęcamy do nabycia kremówek, z których ofiara przeznaczona będzie na potrzeby działania wspólnoty.
  • Po Mszy św. można wziąć obrazek Św. Wojciecha. Wystawione są przy ołtarzu Św. Józefa, pod chórem i przy wyjściu z kościoła.
 2. Wtorek, 22.10.2019r.:
  • Wspomnienie Św. Świętego Jana Pawła II.
 3. Czwartek, 24.10.2019r.:
  • Po Mszy św. godz. 18.00 spotkanie z Akcją Katolicką.
  • O godz. 20.00 adoracja N.S., przygotowana i prowadzona przez młodzież ZCB.
 4. Sobota, 26.10.2019r.:
  • Po Mszy św. godz.7..00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanego Cudownego Medalika.
  • W Kielcach odbędzie się I Pokutny Marsz Różańcowy w intencji Ojczyzny. Wydarzenie będzie miało następujący przebieg: Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Wojciecha o godz. 12.00. Po Mszy św. przejście ulicami: Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Warszawską, Małą do Bazyliki Katedralnej w Kielcach, gdzie w kaplicy Matki Bożej Łaskawej zostanie odmówiona modlitwa na zakończenie Marszu.
 5. Przez cały rok , gdy przychodzimy w niedziele na Msze święte, przed ich rozpoczęciem, jest MODLITEWNA PAMIĘĆ O ZMARŁYCH Z NASZYCH RODZIN I BLISKICH. Pamiętajmy również o tym, że jeżeli my teraz modlimy się za Zmarłych, to Boża Miłość sprawi, że za nas również ktoś z bliskich będzie się modlił. Tak jak dotąd, możemy i w bieżącym roku pobierać kartki na wypominki roczne, półroczne, kwartalne i jednorazowe, a po wpisaniu imion i nazwisk Zmarłych, przekazywać je w zakrystii lub kancelarii i przy tej okazji ustalić godzinę Mszy św., przed którą będziemy modlić się wspólnie za poleconych Zmarłych (to godziny: 8.00, 9.30, 11.00, 13.00, 18.00).
 6. Kancelarii Parafialnej lub w zakrystii jest już dostępna nowa księga intencji mszalnych na rok 2020.
 7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych i aby światło nadziei trwało w ich duszy i przynosiło ukojenie.
 8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „ Niedziela „Gość Niedzielny”.
 9. W ubiegłym tygodniu zmarli: ś.p Jadwiga Rejnin, Zdzisław Seweryn. Módlmy się za nich , za zmarłych z naszych rodzin, zmarłych z naszej parafii, niech zmartwychwstały Chrystus wprowadzi ich do domu Ojca…