XXIX Niedziela Zwykła, 22.10.2017

Dzisiaj (22 października):
-Dzisiejsza Niedziela Misyjna, jako Światowy Dzień Misyjny, włącza nas katolików we wszystkich krajach do modlitwy za misje. Rozpoczynając dzisiaj Tydzień Misyjny módlmy się w intencji tych, którzy głoszą Ewangelię na wszystkich kontynentach. Niech nasza modlitwa i ofiarą z dzisiejszej tacy będą włączeniem się w misyjne dzieło Kościoła.
– 22 października 1978 r. była uroczysta inauguracja pontyfikatu Jana Pawła II. Obecnie każdego roku w tym dniu obchodzimy rocznicę tego wydarzenia i wspomnienie Świętego.
– po Mszach świętych przed naszym kościołem będziemy mogli nabyć kremówki papieskie z Wadowic. Złożone ofiary przeznaczone będą na rekolekcje dla młodzieży. Na kremówki zaprasza wspólnota Zarażę Cię Bogiem.

Wtorek (24 października)
– o godz.18.30 spotkanie kręgu biblijnego w sali na wikariacie.

Czwartek (26 października)
– jeśli są chętni, zapraszamy do kina Moskwa na film o O.Maksymilianie Kolbe pt.”Dwie korony” – godz.18.30. Zgłoszenia w zakrystii i u Ks.Sebastiana. Koszt 11 zł.
– o godz. 20 Adoracja Najświętszego Sakramentu

Sobota (28 października)
Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
– po Mszy o godz.7 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika

Przyszła Niedziela (29 października)
– będziemy obchodzić 128 rocznicę poświęcenia naszego parafialnego kościoła. Zachowajmy modlitewną wdzięczność minionym pokoleniom, które rozbudowały i dbały o tę świątynię.

Podziękowanie:
– za ofiarę złożoną do puszek w ubiegłą niedzielę na pomoc Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku.

Nabożeństwo Różańcowe w naszej parafii:
– w niedzielę godz.17
– w dni zwykle godz.17.15

Przez cały rok, gdy przychodzimy na Msze święte, trwa modlitewna pamięć o zmarłych z naszych rodzin i bliskich. Pamiętajmy również o tym, że jeżeli my teraz modlimy się za Zmarłych, Boża Miłość sprawi, że za nas również ktoś z bliskich będzie się modlił. Tak jak przed rokiem, możemy i w bieżacym roku pobierać kartki na wypominki roczne, półroczne, kwartalne i jednorazowe,a po wpisaiu imion i nazwisk Zmarłych, przekazywać je w zakrystii lub w kancelarii i przy tej okazji ustalić godzinę Mszy św., przed którą będziemy modlić się wspólnie za poleconych Zmarłych (to godziny: 8.00; 9.30; 11.00; 13.00; 18.00).

Dla skutecznego uchwalenia prawa dla ochrony życia nienarodzonych dzieci można jeszcze złożyć podpisy w zakrystii i przy bocznym ołtarzu św.Józefa. Zapraszamy.

Jest już dostępna księga intencji mszalnych na przyszły 2018 rok.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: życzymy zdrowia, wszelkich łask Bożych i aby codzienne doświadczenie otrzymywanej miłości pobudzało wiarę w Ich życiu.