XXV Niedziela Zwykła, 19.09.2021

 1. Dziś przeżywamy XXV Niedzielę Zwykła.
 2. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:
  • We wtorek święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,
  • W czwartek wspomnienie Św. o Pio z Pietrelciny, Prezbitera,
  • W sobotę po Mszy św. godz. 07:00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika. O godz. 18:00 młodzież przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Sakramentu Bierzmowania udzieli Ks. Bp Andrzej Kaleta,
  • W nadchodzącą niedzielę rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Przed wejściami do naszej kościoła będzie prowadzona zbiórka do puszek, by pomóc siedemnastoletniej Ani Jagiełło, która potrzebuje wsparcia, na kosztowną operację, bo choruje na dysplazję wielozasadową stawów biodrowych, poruszając się o kulach z krótszą lewą nogą o 5 cm.
 3. Przypominamy o zmiana w dniach i godzinach urzędowania kancelarii parafialnej. Kancelaria czynna w poniedziałki i soboty w godz. 10:00 – 12:00, we wtorki i piątki w godz. 10:00 – 12:00 oraz 16:00 – 18:00 oraz w środy w godz. 16:00 – 18:00.
 4. Młodzież klas ósmych SP, zamieszkała na terenie naszej Parafii, która chce przystąpić do sakramentu bierzmowania w przyszłym roku, proszona jest o wypełnienie formularza online na stronie internetowej naszej parafii w zakładce bierzmowanie. www.wojciech-kielce.pl/bierzmowanie
 5. Wikariusz Biskupi ds. duszpasterstwa, Ks. Mirosław Cisowski na prośbę organizatorów informuje, że w sobotę, 25 września o godz. 18:00 w kościele garnizonowym Matki Bożej Królowej Polski w Kielcach zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny. Po Mszy świętej Marsz Różańcowy ulicami Miasta śladem Kapłanów i Sióstr Zakonnych prześladowanych, więzionych i zamordowanych w latach okupacji niemieckiej i sowieckiego terroru.
 6. Dyrekcja Targów Kielce zaprasza do udziału w targach SACROEXPO, które będą miały miejsce od 27 do 29 września w halach Targów Kielce.
 7. Solenizantom i Jubilatom życzymy zdrowia, Bożej opieki w dalszym życiu i aby zawsze szukali społecznego dobra i mogli żyć spokojnie, godnie i pobożnie.
 8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Niedziela” „Gość Niedzielny” i „Miłujcie się”.
 9. W ubiegłym tygodniu zmarła +Władysława Nowak. Módlmy się za nią i za zmarłych z naszych rodzin, aby Bóg hojny w przebaczeniu, przyjął ich do chwały nieba.