XXV Niedziela Zwykła, 20.09.2020

 1. Niedziela (20 września): Chociaż dzisiaj mija już TYDZIEŃ WYCHOWANIA, to jednak zawsze ogarniajmy naszą modlitwą wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów – zanurzonych w trudną i odpowiedzialną pracę, aby zawsze przekazywali młodemu pokoleniu to wszystko co prowadzi do wartościowego życia w mądrości i prawdzie, pobożności i uczciwości.
 2. Poniedziałek (21 września): ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA, I EWANGELISTY;
 3. Środa (23 września): Wspomnienie Świętego Pio z Pietrelciny, prezbitera;
 4. Czwartek (24 września): Od godziny 17.00 w naszym kościele będzie spowiedź kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Zapraszamy.
 5. Piątek (25 września): O godz. 18.00 będzie u nas Bierzmowanie. Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży udzieli Ks. Bp Jan Piotrowski.
 6. Sobota (26 września): Po Mszy św. godz. 7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika; ROCZNICA POŚWIĘCENIA BAZYLIKI KATEDRALNEJ W KIELCACH;
 7. XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (27 września): Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Odpowiadając na Apel Rady Konferencji Episkopatu Polski do spraw Migracji, Turystyki i Pielgrzymek i prośbę naszego Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego, przed naszym kościołem po każdej Mszy świętej będzie zbiórka do puszek, aby wesprzeć ofiary pożaru po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos. O godz. 11.00 Msza św. z okazji I rocznicy Komunii św.
 8. NADAL TRWAJĄCE ZALECENIA PRZED KORONAWIRUSEM. Musimy dostosować się do konkretnych aktualnych zaleceń. Uczestnicząc we Mszach świętych lub innych obrzędach religijnych można uczestniczyć bez ograniczeń, ale w świątyniach i obiektach kultu religijnego obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa maseczkami. W wejściu do kościoła są dostępne pojemniki z płynem dezynfekcyjnym.
 9. Uczniowie klas ósmych należący do naszej parafii, którzy chcą przystąpić do Sakramentu Bierzmowania proszeni są o wypełnienie formularza dostępnego na internetowej stronie parafii w zakładce bierzmowanie i przyniesienie wydrukowanej i podpisanej przez rodzica zgody do zakrystii lub kancelarii. Prosimy.
 10. „Dzieło Biblijne imienia Jana Pawła II diecezji kieleckiej zaprasza wszystkich chętnych na spotkania z Bożym Słowem połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu, które odbywać się będą w Bazylice Katedralnej. Przedmiotem rozważań będzie Ewangelia wg Św. Mateusza. Inauguracja spotkań będzie miała miejsce 24 września ( czwartek ) i rozpocznie się o godz. 18.00 Mszą świętą z homilią ks. dr. hab. Tomasza Siemieńca. Po Mszy św. dokona on wprowadzenia do modlitwy według metody Lectio Divina, odkrywając przed uczestnikami bogactwo analizowanego fragmentu Ewangelii. Po nim będzie czas na indywidualną i wspólną modlitwę przed Najświętszym sakramentem. Spotkanie zakończy się około 20.30. Terminy i szczegóły kolejnych spotkań podane zostaną uczestnikom oraz dostępne będą na str. internetowej parafii katedralnej.
 11. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy: zdrowia, Bożej opieki na dalsze życie i aby zawsze cieszyli się poczuciem odpowiedzialności , uczciwości w przekazywaniu informacji , poszanowania religii i zasad moralnych.
 12. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”.
 13. W ubiegłym tygodniu zmarli: śp. Andrzej Szlęzak, Stanisława Ganczarek, Genowefa Siennicka . Módlmy się za nich, za ś.p. Ks. Waldemara Pawlika, byłego wikariusza w naszej Parafii i za zmarłych bliskich naszemu sercu, aby Pan Bóg przyjął ich do chwały nieba…