XXVI Niedziela Zwykła, 26.09.2021

 1. Dziś rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej. W naszym kościele po Mszach świętych będzie zbiórka na pomoc dla Ani Jagiełło, która wymaga operacji, przeżywając chorobę dysplazji wielozasadowej stawów biodrowych.
 2. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:
  • We wtorek wspomnienie Św. Wacława, męczennika,
  • W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała,
  • W czwartek wspomnienie Św. Hieronima, biskupa i doktora Kościoła,
  • W piątek rozpoczynamy miesiąc październik, miesiąc Różańca Świętego. Nabożeństwa w naszej świątyni w niedziele o godz. 17:00, w dni powszednie o godz. 08:00 oraz 17:15. Wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Po Mszy Św. o godz. 08:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja do godz. 18:00. Spowiedź w czasie Mszy Świętych i adoracji.
  • W sobotę o godz. 12:00 w Bazylice Katedralnej Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. abp Salvatore Pennacchio z okazji jubileuszu 850-lecia Katedry Kieleckiej. Po Mszy Świętej o godz. 07:00 Nabożeństwo wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 09:00 księża odwiedzą chorych z posługą duszpasterską. Ponieważ w tym dniu niektórzy księża nie będą mogli posługiwać, poinformują przez telefon o innym terminie. Jeśli nie będzie telefonu od księdza, to będzie dokładnie w I sobotę października.
 3.  W niedzielę o godz. 08:00 Msza Święta z udziałem Róż Żywego Różańca.
 4. Wczoraj młodzież naszej parafii przyjęła z rąk ks. Bpa Andrzeja Kalety Sakrament Bierzmowania. Serdecznie dziękujemy ks. Biskupowi, ks. Sebastianowi, Animatorom, p. Kamilowi Organiście, Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz p. Maciejowi kościelnemu. Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Młodzieży za dar ołtarza (5 ornatów, kwiaty oraz ofiarę na wsparcie zaplanowanych prac przy dolnej części zadaszenia kościoła). Bóg zapłać wszystkim.
 5. Młodzież klas ósmych SP, zamieszkała na terenie naszej Parafii, która chce przystąpić do sakramentu bierzmowania w przyszłym roku, proszona jest o wypełnienie formularza online na stronie internetowej naszej parafii w zakładce bierzmowanie. www.wojciech-kielce.pl/bierzmowanie.
 6. Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia: zdrowia, wszelkich łask Bożych i aby byli zdecydowani na umacnianie zdrowych zasad moralnych oraz cieszyli się wystarczającą pomocą ze strony bliźnich i mogli żyć samodzielnie.
 7. Dyrekcja Targów Kielce zaprasza do udziału w targach SACROEXPO, które będą miały miejsce od 27 do 29 września w halach Targów Kielce. W Kurii Diecezjalnej można odebrać zaproszenia i plakaty.
 8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: “Niedziela”, “Gość Niedzielny” i “Miłujcie się”.
 9. W ubiegłym tygodni odeszli do Pana: +Zofia Małysz, +Tadeusz Jas, +Zdzisław Sarnecki, +Jerzy Zięba, +Mieczysław Parleta. Polecajmy zmarłych oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu Miłosierdziu w modlitwie.