XXVI Niedziela Zwykła, 29.09.2019

 1. Dzisiaj: Niedziela (29 września)
  • Słowa Jezusa Chrystusa: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje” ( Łk 10,2 )

   To jedno z największych pragnień i oczekiwań Pana Jezusa, byśmy na pierwszym miejscu, szczególnie w dniu dzisiejszym, pobudzili modlitewną prośbę o nowe powołania do kapłaństwa. Dlatego ta niedziela w naszej Parafii Św. Wojciecha gromadzi nas na Dniu Seminaryjnym, byśmy prosili najwyższego Kapłana Jezusa Chrystusa o przybywanie nowych powołań do kapłaństwa z naszej diecezji , z naszej parafii i ze wspólnoty całego Kościoła. Niech dzisiejsza modlitwa w tej intencji przekłada się na każdy dzień w naszych rodzinnych modlitwach. Poza modlitewnym wsparciem wspólnoty WSD w Kielcach, chciejmy też wesprzeć nasze Seminarium materialnie przez złożoną ofiarę na tacę. Także serdecznie pozdrawiamy całą wspólnotę WSD: Ks. Rektora Pawła Tambora, Księży Profesorów, Alumnów, a szczególnie obecnych u nas na Dniu Seminaryjnym. Witając ich z pozdrowieniem prosimy o przybliżenie nam istoty kapłańskiego powołania i potrzebnych wskazań, by nigdzie nie zabrakło robotników w winnicy Pańskiej.

  • Przed naszą świątynią będzie kwesta na renowację grobowca śp. ks. Adama Błaszczyka, byłego naszego proboszcza i ufundowanie tablicy nagrobnej.
  • Po Mszy Św. godz. 13.00 w naszym kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami kandydatów i kandydatami do bierzmowania.
 2. W zbliżającym się już miesiącu październiku, zaczynając od wtorku, niech każdy z nas gromadząc się z różańcem wokół Maryi, Matki Jezusa i naszej Matki, przedstawia Bogu przez Jej wstawiennictwo wspólne prośby za Kościół, naszą Ojczyznę, nasze rodziny i o łaskę nawrócenia dla nieprzyjaciół Kościoła.
 3. NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE W NASZEJ ŚWIĄTYNI: w niedziele o godz. 17.00. W dni zwykłe o godz. 17.15; dla dzieci szkolnych o godz. 17.15 we wtorki – ze Szkoły Podstawowej nr 2 i czwartki dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15. Poza wtorkiem i czwartkiem Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.15 prowadzą: w poniedziałek – Domowy Kościół; w środę – Rycerstwo Niepokalanej; w piątek – Akcja Katolicka; w sobotę – Róże Różańcowe; w niedzielę – Zespół Charytatywny. W dni zwykłe po Mszy św. godz. 8.00 też będzie Nabożeństwo Różańcowe prowadzone przez Grupy Modlitewne. ZAPRASZAMY.
 4. Poniedziałek (30 września): Wspomnienie Św. Hieronima, biskupa i doktora Kościoła..
 5. Wtorek (1 października): Wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, dziewicy i doktora Kościoła.
 6. Środa (2 października): Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
 7. I Czwartek (3 października): O godz. 20.00 adoracja N.S. z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne, przygotowana i prowadzona przez młodzież ZCB.
 8. I Piątek (4 października): Wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu. Po Mszy św. godz. 8.00 wystawienie N.S z Litanią do NSP. Adoracja od 8.30 do 11.00 i od 13.00 do 18.00. Na godz. 18.00 zapraszamy również dzieci szkolne. Spowiedź podczas adoracji i Mszy świętych. O godz. 11.30 w naszym kościele będzie Msza św. z okazji 200-lecia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Bp Jan Piotrowski. Dyrekcja zaprasza absolwentów, emerytów, nauczycieli, pracowników, którzy pracowali w tej szkole. Po Mszy św. Dyrekcja zaprasza do zwiedzenia Szkoły i do KCK-u na przedstawienie.
 9. I Sobota (5 października): Wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Po Mszy św. godz.8..00 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, łączone z Nabożeństwem Różańcowym, prowadzone przez grupy modlitewne. Od godz. 9.00 księża przybędą z duszpasterską posługą do zgłoszonych chorych. O godz. 19.00, w kościele Ojców Kapucynów na ul. Warszawskiej odbędzie się koncert – jubileusz 10-lecia grupy gospel GoOD NEWS.
 10. I Niedziela (6 października): O godz. 8.00 Msza św. z udziałem Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. przy wystawionym N.S..modlitwa różańcowa, a po zakończeniu wymiana tajemnic różańcowych. Intencje na bieżący miesiąc ( październik ): PARAFIALNA- Matko Różańcowa za Twoim wstawiennictwem prosimy o odpowiedzialną postawę Polek i Polaków w sprawach Kościoła Świętego, naszej Ojczyzny i Świata całego oraz Twoja opiekę nad ks. Maciejem Pawłowskim będącym na misjach; PAPIESKA – Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele.
 11. 20 października b.r.. pod przewodnictwem Ks. Bpa Jana Piotrowskiego o godz. 18.00 w naszej parafii będzie Msza św. z okazji jubileuszu 130. rocznicy konsekracji naszego kościoła, Ten jubileusz poprzedzony będzie tygodniem Misji w Parafii Św. Wojciecha. Dokładny rozkład tych uroczystości podamy w następne niedziele.
 12. Od 1 października ( wtorek ) b.r. będzie dostępna księga intencji mszalnych na przyszły 2020 r.
 13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy, niech w darze Bożego błogosławieństwa tworzą braterstwo i otrzymują na bieżąco potrzebną pomoc.
 14. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „ Niedziela „Gość Niedzielny” .
 15. W ubiegłym tygodniu zmarli: ś.p. Anna Calińska, Ryszard Stasiak, Halina Powocha. Módlmy się za nich i za bliskich z naszych rodzin, aby Chrystus przyjął ich do swojej chwały.

PIELGRZYMKI

 • 4 października b.r., w pierwszą sobotę Róże Żywego Różańca zapraszają swoich członków na pielgrzymkę diecezjalną, która odbędzie się w Jędrzejowie u OO. Cystersów.
 • W dniach od 17 do 20 października b.r. nasza Parafia św. Wojciecha z okazji 130-tej rocznicy konsekracji naszego kościoła organizuje pielgrzymkę do Wilna. Chcemy złożyć dziękczynienie i zawierzyć naszą parafię Matce Bożej Ostrobramskiej. Odwiedzimy i będziemy się modlić w takich miejscach jak: Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Gietrzwałdzie, Świętą Lipkę, Matkę Bożą Ostrobramską, domek siostry Faustyny, Wilno, Cmentarz na Rossie, Troki. Cały program znajduje się na stronie internetowej parafii. Więcej informacji i zapisy u ks. Mariusza. Zapraszamy.