XXVII Niedziela Zwykła, 04.10.2020

 1. Niedziela (4 października):
  • O godz. 8.00 Msza św. z udziałem Róż Żywego Różańca. Po zakończonej Mszy św. przy wystawionym N.S. modlitwa różańcowa. Po błogosławieństwie wymiana tajemnic różańcowych. Intencje modlitwy różańcowej na miesiąc październik: PAPIESKA – Módlmy się, aby świeccy, a szczególnie kobiety na mocy chrztu w większym stopniu byli włączeni w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół; PARAFIALNA – Módlmy się za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Różańca Świętego o Bożą opiekę i potrzebne łaski dla członków Żywego Różańca, ich rodzin i opiekuna Ks. Adriana. Prosimy Ducha Świętego o nowe powołania do Róż Żywego Różańca. Boże, chroń nas i cały świat przed korona- wirusem;
  • Podczas Mszy św. o godz. 11.00 będzie I rocznica I Komunii św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15.
  • O godz. 16.00 na Mszy św.  poświęcenie różańców dla dzieci  klas III. ze Szkoły Podstawowej  nr 15, przygotowujących się do I Komunii św.
  • Dzisiejsza ofiara składana  na tacę przeznaczona będzie na Stolicę Apostolską (przeniesiona z 29 czerwca b.r.);
  • O godz. 18:00 Msza Święta Akademicka.
 2. Poniedziałek  (5 października): Wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
 3. Środa 7 (października):
  • Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;
  • Rozpoczynając w tym nowym miesiącu NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE niech każdy z nas gromadząc się z różańcem wokół Maryi, Matki Jezusa i naszej Matki przedstawia Bogu przez Jej wstawiennictwo wspólne prośby za Kościół, naszą Ojczyznę, nasze rodziny, chorych, młodzież, dzieci, nauczycieli, katechetów, pasterzy Kościoła, i o łaskę nawrócenia dla prześladujących Kościół. 
  • O godz. 19:00 Spotkanie Wspólnoty “Zarażę Cię Bogiem” w dworku przy ul. Bodzentyńskiej 29.
 4. Czwartek (8  października):
  • Po długiej przerwie, z wiadomych przyczyn , będzie już  o godz. 20.00 czwartkowa  adoracja N.S. prowadzona przez Wspólnotę Zarażę Cię Bogiem.
  • Po Mszy św. godz. 18.00 spotkanie z Akcją Katolicką.
  • Piątek (9  października): Wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa;
  • Sobota (10 października): Po Mszy św. godz. 7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika;
 5. XXVII   NIEDZIELA  ZWYKŁA (11 października):
  • Przeżywamy jubileuszowy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus!”. Z okazji  tego XX. Dnia Papieskiego „TOTUS TUUS” będzie również u nas  przykościelna zbiórka pieniędzy na fundusz finansowania stypendiów dla zdolnej, niezamożnej młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości.
  • Po Mszy św. godz. 11.00 spotkanie z dziećmi  klas III ze Szkoły Podstawowej nr 2 i ich rodzicami – z okazji przygotowania się na I Komunię św.
  • Po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania klas ósmych i ich rodziców.
 6. NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE W NASZEJ ŚWIĄTYNI:
  • w niedziele o 17.00;
  • w dni zwykłe o godz. 17.15;
  • dla dzieci szkolnych we wtorki i czwartki o godz. 17.15.
  • Poza wtorkiem i czwartkiem Nabożeństwo Różańcowe prowadzą: w poniedziałek – Domowy Kościół; w środę – Rycerstwo Niepokalanej; w piątek – Akcja Katolicka; w sobotę – Róże Różańcowe; w niedzielę – Zespół Charytatywny. W dni zwykłe po Mszy św. godz. 8.00 też będzie modlitwa różańcowa prowadzona przez grupy modlitewne. ZAPRASZAMY.
 7. NADAL   OBOWIĄZUJĄCE  ZALECENIA   PRZED  KORONAWIRUSEM -Uczestnicząc we Mszach świętych lub innych obrzędach religijnych można uczestniczyć bez ograniczeń, ale   w świątyniach i obiektach kultu religijnego obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa maseczkami. W wejściu do kościoła są dostępne pojemniki z płynem dezynfekcyjnym.
 8. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli  w modlitewnym czuwaniu „XV Jerycho Diecezji Kieleckiej;  wspólnotom parafialnym i parafianom za modlitwę w intencji całego Kościoła i naszej Ojczyzny. Dziękujemy również naszej Grupie Charytatywnej za zbieranie ofiary na wsparcie ofiar pożaru na wyspie Lesbos; także wielka wdzięczność dla wszystkich ofiarodawców, wspierających naszą parafię. Bóg zapłać!
 9. Uczniowie klas ósmych należący do naszej parafii, którzy chcą przystąpić do Sakramentu Bierzmowania proszeni są  o wypełnienie formularza dostępnego na Internetowej stronie parafii  w zakładce bierzmowanie i przyniesienie wydrukowanej i podpisanej przez rodzica zgody do zakrystii lub kancelarii. Zapisy trwają do soboty, 10 października i na spotkaniu z rodzicami w niedzielę, 11 października po Mszy Świętej o godz. 13:00.
 10. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia  życzymy, aby nigdy się  nie wstydzili  wyznawanej wiary, ale z radością o niej świadczyli, promieniując mocą Chrystusa. Niech Pan Bóg obdarza ich zdrowiem i  błogosławieństwem.
 11. Jest już dostępna Księga intencji mszalnych na przyszły rok 2021. Zapraszamy.
 12. W dniu 13 października b.r. ( wtorek ) od godz. 11.30  w Przychodni lekarskiej „PATRON” na ul. Kopernika 3 w Kielcach odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych,  USG tarczycy, nerek, płuc, piersi oraz echo serca – odpłatne po 50 zł. Zaprasza pani Lidia Galusik.
 13. Dyrekcja, grono pedagogiczne , rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 proszą o wsparcie projektu DWÓJKA GOLA – BOISKO JEST DOBRE NA WSZYSTKO. Głosowanie odbywa się internetowo od 25 września do 9 października b.r. Identyfikator głosowania to DI 119. Dodatkowe informacje na stronie internetowej szkoły. Zainteresowanych prosimy o zabranie ulot ki po Mszach świętych.
 14. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”.
 15. W ubiegłym tygodniu zmarli: ś .p.  Marian Surma, Ryszard Stawczyk, Elżbieta Radek i ks. Stanisław Stokłosa z Domu Księży Emerytów.  Módlmy się za nich , aby Bóg wprowadził ich do wiecznej radości i mogli zasiąść do stołu w królestwie niebieskim…