XXVII Niedziela Zwykła, 06.10.2019

 1. Dzisiaj : Niedziela (6 października)
  • O godz. 8.00 Msza św. z udziałem Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. przy wystawionym N.S..modlitwa różańcowa, a po zakończeniu wymiana tajemnic różańcowych. Intencje na bieżący miesiąc ( październik ): PARAFIALNA- Matko Różańcowa za Twoim wstawiennictwem prosimy o odpowiedzialną postawę Polek i Polaków w sprawach Kościoła Świętego, naszej Ojczyzny i Świata całego oraz Twoja opiekę nad ks. Maciejem Pawłowskim będącym na misjach; PAPIESKA – Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele.
 1. Poniedziałek (7 października): Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Niech nas wszystkich podtrzymuje w dobrym modlitwa różańcowa.
 2. Środa (9 października) Wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
 3. Czwartek (10 października): O godz. 20.00 adoracja N.S., przygotowana i prowadzona przez młodzież ZCB.
 4. Sobota 12 października): Po Mszy św. godz.7..00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanego Cudownego Medalika.
 5. Niedziela (13 października)
  • Przeżywać będziemy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „ Wstańcie, chodźmy”. Przed kościołem będzie zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Będzie to wyraz wdzięczności Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i naszej Ojczyzny. Młodzież, która dzięki pomocy Fundacji otrzymuje szansę rozwoju, nazywa się „żywym pomnikiem” Ojca Św. Jana Pawła II.
  • Rozpoczynamy w naszej Parafii tygodniowe Misje Parafialne, które poprowadzą Wikariusz Generalny Ks. Dariusz Gącik i Dyrektor Wydziału Katechetycznego Diecezji Ks. Karol Zegan. Zachęcamy i zapraszamy naszych Parafian do licznego udziału. Niech te Misje pomogą nam wszystkim z Parafii jeszcze bardziej niż dotąd odczytać Boże wskazania do naszych chrześcijańskich obowiązków i wdrożyć je w osobiste życie, rodzinne i parafialne oraz pobudzić nas do tego, że my jako wierzący też jesteśmy odpowiedzialni za przekazywanie Bożej Prawdy innym. Dokładny plan Misji podamy w przyszłą niedzielę.
  • Nabożeństwo Fatimskie: o godz. 19.30 rozpoczęcie modlitwą różańcową; o godz. 20.00 Msza św.; po Mszy św. procesja z figurą M.B. Fatimskiej wokół kościoła. Przynosimy świece i lampiony. Zapraszamy.
 6. Rektor WSD z Kielc Ks. Paweł Tambor przekazuje serdeczne podziękowanie całej naszej Wspólnocie Parafialnej za dar wspólnej modlitwy w intencji powołań do kapłaństwa i za materialne wsparcie w ubiegłą niedzielę, w dzień Parafialnego Dnia Seminaryjnego. Niech nadal trwa nasza modlitwa o nowe i dalsze powołania kapłańskie i zakonne.
 7. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni: w niedziele o godz. 17.00. W dni zwykłe o godz. 17.15; dla dzieci szkolnych o godz. 17.15 we wtorki – ze Szkoły Podstawowej nr 2 i czwartki dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15. Poza wtorkiem i czwartkiem Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.15 prowadzą: w poniedziałek – Domowy Kościół; w środę – Rycerstwo Niepokalanej; w piątek – Akcja Katolicka; w sobotę – Róże Różańcowe; w niedzielę – Zespół Charytatywny. W dni zwykłe po Mszy św. godz. 8.00 też będzie Nabożeństwo Różańcowe prowadzone przez Grupy Modlitewne. ZAPRASZAMY.
 8. 20 października b.r.. będziemy obchodzić w naszej Parafii Jubileusz 130-tej rocznicy konsekracji kościoła. O godz. 18.00 będzie Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Jana Piotrowskiego.
 9. Jest już dostępna księga intencji mszalnych na przyszły 2020 r. Zapraszamy.
 10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia, wszelkich łask Bożych i aby ich życie było wzorem promieniowania mocą Chrystusa.
 11. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „ Niedziela „Gość Niedzielny” .
 12. W ubiegłym tygodniu zmarli: ś.p Bartłomiej Kulejewski, Aleksandra Boniaszczuk, Irena Janicka-Żuk, Janusz Czajka. Módlmy się za nich i za zmarłych z naszych rodzin, niech Jezus, który zaznał śmierci, wprowadzi ich do wiecznej radości….