XXVIII Niedziela Zwykła, 10.10.2021

 1. Dziś Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Tradycyjnie, ofiarą do puszek możemy wspomóc finansowanie programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 2. W nadchodzącym tygodniu:
  • W środę, wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 19:30.
  • W czwartek, o godz. 20:00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Młodzież ze Wspólnoty “Zarażę Cię Bogiem”.
  • W piątek, wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
  • W sobotę, wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej. Po Mszy św. godz. 07:00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.
  • W niedzielę, po Mszy Św. godz. 13:00 będzie spotkanie organizacyjne z rodzicami kandydatów i kandydatami do bierzmowania z klas ósmych Szkół Podstawowych.
 3. Przez cały rok, gdy przychodzimy na niedzielne Msze Święte, przed ich rozpoczęciem prowadzona jest modlitewna pamięć o zmarłych z naszych rodzin i bliskich, w tak zwanych wypominkach. Tak, jak dotychczas, możemy pobierać kartki na wypominki roczne, półroczne, kwartalne i jednorazowe. Po wpisaniu imion i nazwisk zmarłych, prosimy przekazać je do zakrystii lub kancelarii, a wtedy można będzie ustalić godzinę Mszy Świętej przed którą będziemy się wspólnie modlić za poleconych zmarłych (przed Mszami o godz. 08:00, 09:30, 11:00, 13:00, 18:00).
 4. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 zwraca się z uprzejmą prośbą o zagłosowanie na dwa projekty – modernizację szkolnego boiska oraz placu zabaw przy szkole. Głosowanie odbywa się tylko przez Internet na stronie: Budżet obywatelski pod adresem www.bo.kielce.eu . Niezbędne będzie podanie numeru telefonu, na który zostanie wysłany SMS z kodem aktywacyjnym, potwierdzającym oddanie głosu. Dziękujemy i prosimy pomoc dla naszej szkoły.
 5. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Niedziela” „Gość Niedzielny” i „Miłujcie się”.
 6. W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Robert Łaszczko. Módlmy się za niego i za zmarłych z naszych rodzin, aby chwalili Boga w niebie razem z Maryją i wszystkimi Świętymi.