XXVIII Niedziela Zwykła, 11.10.2020

 1. Dziś przeżywamy jubileuszowy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus!”. W tym dniu jest zbiórka pieniędzy we wszystkich kościołach w całej Polsce i na ulicach większych miast. Dzięki zaangażowaniu się Polaków podczas zbiórki Fundacja może prowadzić swoją działalność stypendialną pośród utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin. Obecnie pomaga prawie 2000 uczniom i studentom. Młodzież, która dzięki pomocy Fundacji otrzymuje szansę rozwoju, nazywana jest „żywym pomnikiem” Ojca Świętego Jana Pawła II.U nas zbiórka na wspomniany Fundusz po każdej Mszy św. przed kościołem. Bóg  Po Mszy św. godz. 11.00 spotkanie z dziećmi  klas III. ze Szkoły Podstawowej nr 2 i ich rodzicami – z okazji przygotowania się na I Komunię św. Po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania klas ósmych i ich rodziców.
 2. We wtorek wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera; O godz. 19.30 Nabożeństwo Fatimskie – rozpoczęcie modlitwą różańcową. Po modlitwie Msza św. i po Mszy św. procesja z figurą MB Fatimskiej wokół naszego kościoła.
 3. W środę wspomnienie Św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy
 4. W czwartek wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. O godz. 20.00 czwartkowa  adoracja N.S. prowadzona przez Młodzież ZCB.
 5. W piątek wspomnienie  Św. Jadwigi Śląskiej;
 6. W sobotę wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; Po Mszy św. godz. 7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika;
 7. W najbliższą niedzielę będziemy gościć o. Dawida, Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej ze Świętego Krzyża, który będzie głosił nam Słowo Boże. Misjonarz podzieli się z nami sprawami związanymi z obecną misyjną posługą Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w krajach misyjnych. Po każdej Eucharystii, przed kościołem, będzie rozprowadzał Kalendarze Misyjne na rok 2021. Ofiary złożone przy tej okazji, są przeznaczone na misyjną działalność polskich Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 8. Nabożeństwo różańcowe w naszej parafii  w niedziele o 17.00; w dni zwykłe o godz. 17.15; dla dzieci szkolnych we wtorki i czwartki  o godz. 17.15. Poza wtorkiem i czwartkiem Nabożeństwo Różańcowe prowadzą: w poniedziałek – Domowy Kościół; w środę – Rycerstwo Niepokalanej; w piątek – Akcja Katolicka; w sobotę – Róże Różańcowe; w niedzielę – Zespół Charytatywny. W dni zwykłe po Mszy św. godz. 8.00 też będzie modlitwa różańcowa prowadzona przez grupy modlitewne. ZAPRASZAMY.
 9. Przez cały rok , gdy przychodzimy w niedziele na Msze święte, przed ich rozpoczęciem, jest modlitewna pamięć o zmarłych z naszych rodzin i bliskich zgłoszonych w “Wypominkach”. Pamiętajmy również o tym, że jeżeli my teraz modlimy się za Zmarłych, to Boża Miłość sprawi, że za nas również ktoś z bliskich będzie się modlił i o nas pamiętał. Tak jak dotąd, możemy i w bieżącym roku pobierać kartki na wypominki roczne, półroczne, kwartalne i jednorazowe,  a po wpisaniu imion  i nazwisk Zmarłych ustalić godzinę Mszy św.  przed którą będziemy modlić się wspólnie za poleconych Zmarłych (8.00, 9.30, 11.00, 13.00, 18.00) i ustalić godzinę Mszy św.  przed którą będziemy modlić się wspólnie za poleconych Zmarłych (8.00, 9.30, 11.00, 13.00, 18.00) i  przekazywać je do zakrystii lub kancelarii.
 10. Jest już dostępna Księga intencji mszalnych na przyszły rok 2021. Zapraszamy.
 11. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia  życzymy zdrowia, Bożej opieki i i aby zawsze dochowali wierności Chrystusowi w każdej sytuacji życia.
 12. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”.
 13.  W ubiegłym tygodniu zmarli: ś .p. Wanda Skrzypek, Stanisław Jarząbek,  Księża z Domu Księży Emerytów: Ks. Stanisław Czerwik, były rektor WSD Kielce,  Ks. Józef Tkacz, Ks. Stanisław Fert, Ks. Tadeusz Robakowski,  Modląc się za nich i za zmarłych bliskich naszemu sercu, prośmy Boga, naszego Ojca, aby przyjął ich do wiecznej chwały.

NOWE  ZALECENIA PRZED KORONAWIRUSEM

W związku z włączeniem naszego miasta Kielce do strefy czerwonej, od dnia 10 października br. w naszym kościele podczas sprawowania Mszy świętych i nabożeństw obowiązują nas te zasady:
 • wewnątrz budynku kościelnego uczestniczyć może maksymalnie 50% jego obłożenia  z zachowaniem obowiązku zakrywania ust i nosa maseczkami  ( z wyłączeniem  osób sprawujących kult );
 • uczestnicząc we Mszy św. lub nabożeństwie na zewnątrz kościoła, należy zachować 1.5 m odległości między osobami oraz zakrywać usta i nos; także w przestrzeni miejskiej wszyscy powinni mieć zasłonięte usta i nos maseczkami.
 • W wejściu do kościoła są dostępne pojemniki z płynem dezynfekcyjnym.