XXX Niedziela Zwykła, 24.10.2021

 1. Dziś:
  • Rozpoczynamy Tydzień Misyjny, którego hasłem jest „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Podczas każdej Mszy św. złożone ofiary na tacę, przeznaczone są do dyspozycji Ojca Świętego na cele misyjne.
  • Gościmy w naszej wspólnocie Ojca Bogusława, Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej ze Świętego Krzyża. Ojciec Bogusław głosząc Słowo Boże podzieli się z nami sprawami związanymi z obecną, aktualną , misyjną posługą Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w krajach misyjnych. Po każdej Eucharystii, przed kościołem, będzie rozprowadzał Kalendarze Misyjne na rok 2022. Ofiary złożone przy tej okazji, są przeznaczone na misyjną działalność polskich Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 2. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:
  • W czwartek święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. O godz. 20:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z udziałem młodzieży ZCB.
  • W sobotę po Mszy św. godz. 07:00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika. W kościele garnizonowym pw. NMP Królowej Polski w Kielcach o godz. 17:00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny, a następnie modlitwa różańcowa i marsz pokutny ulicami Kielc w hołdzie Niezłomnym Kapłanom i Siostrom Zakonnym Diecezji Kieleckiej. 
 3. Można jeszcze pobierać kartki na wypominki roczne, półroczne, kwartalne i jednorazowe, a po wpisaniu imion i nazwisk Zmarłych, przekazywać je w zakrystii lub kancelarii i przy tej okazji ustalić godzinę Mszy św., przed którą będziemy modlić się wspólnie za poleconych Zmarłych (to godziny: 8.00, 9.30, 11.00, 13.00, 18.00).
 4. Informujemy, że Księga intencji mszalnych na rok 2022 jest już dostępna – w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 5. 3 listopada (środa) o godz. 11:30 w Przychodni Lekarskiej „PATRON”, przy ul. Kopernika 3 w Kielcach, odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG: tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Rejestracja wyłącznie telefoniczna (nr tel. 41 344 50 27 wew. 21). Cena jednego badania to 55 zł.
 6. Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia; życzymy Bożej opieki na każdy dzień, dobrych i bezpiecznych warunków życia, życzliwej pomocy otoczenia i silnej wiary w ojcowską miłość Boga.
 7. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Niedziela” „Gość Niedzielny” i „Miłujcie się”.
 8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: +Ewa Szydłowska, +Danuta Grad, +Dariusz Kornecki, +Maria Jagodzińska, +Ewa Danieluk-Wiktor. Módlmy się za Nich i za zmarłych z naszych rodzin, aby zamieszkali w domu Pana po wieczne czasy.