XXXI Niedziela Zwykła, 03.11.2019

Dzisiaj (Niedziela 3 listopada)

* Chrystus gromadzi nas przy stole Wieczerzy Pańskiej, abyśmy z Nim zjednoczeni potrafili podejmować misyjny nakaz i głosić Ewangelię całemu światu, dlatego dzisiaj w sposób wyjątkowy prosimy wspólnie Boga o wsparcie dla nas i dzieł misyjnych Kościoła. Dlatego właśnie obecny wśród nas Ojciec Oblat Maryi Niepokalanej ze Świętego Krzyża, którego bardzo serdecznie witamy, przez wygłoszone Słowo Boże przybliży nam obecną, aktualną, misyjną działalność Kościoła. Ofiary zbierane w tym dniu przed kościołem będą przeznaczone na misyjną działalność polskich misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

* O godz. 8.00 Msza św. z udziałem Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. przy wystawionym N.S. modlitwa różańcowa i po błogosławieństwie wymiana tajemnic różańcowych. Intencje na miesiąc listopad: PAPIESKA – Aby na Bliskim Wschodzie, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, zrodził się duch dialogu, spotkania i pojednania ; PARAFIALNA – Modlimy się przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej o dar Bożego Miłosierdzia dla zmarłych członków Żywego Różańca oraz dusz w czyśćcu cierpiących, by w dniu zmartwychwstania mogli radować się szczęściem bez końca w Królestwie Boga.

Poniedziałek (4 listopada)
* Wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa.

Środa (6 listopada)
* Po Mszy św. godz. 18.00 spotkanie z Akcją Katolicką.

Czwartek (7 listopada)
* O godz. 20.00 adoracja N.S., z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne, przygotowana i prowadzona przez młodzież ZCB.

W dniach od 1 – 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, gdy z pobożnością nawiedzimy kościół, cmentarz, modląc się za zmarłych oraz spełniając zwykłe warunki odpustu: modlitwa Ojcze nasz, Wierzę w Boga, spowiedź, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Św. oraz wolność od przywiązywania się do grzechu.

Od listopada b.r. do listopada przyszłego roku przed Mszami świętymi w niedziele: 8.00, 9.30, 11.00, 13.00 i 18.00 jest w naszej świątyni żywa wypominkowa modlitewna pamięć o naszych bliskich zmarłych. Przez dwa tygodnie można jeszcze pobierać kartki na wypominki roczne, półroczne, kwartalne i jednorazowe, a po wpisaniu imion i nazwisk zmarłych przekazywać je w zakrystii lub kancelarii.

We wtorki listopada b.r. o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji wszystkich zgłoszonych i polecanych Panu Bogu w wypominkach, a po Mszy świętej żałobna procesja wewnątrz kościoła z modlitwą za zgłoszonych w wypominkach jednorazowych.

Sobota ( 9 listopada )
* ROCZNICA POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ.
* Po Mszy św. godz.7..00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia, Bożej opieki i aby wypełniali ewangeliczne prawo miłości, odnajdując w nim drogę wiodącą do życia.

Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „ Niedziela „Gość Niedzielny” , „Miłujcie się”

W ubiegłym tygodniu zmarli: ś.p. Stanisław Maciejewski, Teresa Bryczek, Stanisław Dudek, Zdzisław Luciak. Módlmy się za nich, za zmarłych z naszych rodzin i za wszystkich wiernych zmarłych, aby Bóg uznał ich godnymi swego wezwania i dał im życie wieczne.