XXXI Niedziela Zwykła, 5.11.2017 r.

Dzisiaj (5 listopada)
– o godz. 8.00 Msza św. z udziałem Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. wymiana tajemnic Różańca świętego. Intencje modlitwy różańcowej: Parafialna: Modlimy się przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej o dar Bożego Miłosierdzia dla zmarłych członków Róż Żywego Różańca oraz dla dusz w czyśćcu cierpiących, aby w dniu zmartwychwstania mogli radować się szczęściem bez końca w Królestwie Boga; Papieska -modlimy się za chrześcijan w Azji, aby dając świadectwo Ewangelii poprzez słowa i czyny, popierali dialog, pokój i wzajemne zrozumienie, szczególnie z członkami innych religii.

Środa (8 listopada)
– u nas w kościele Koncert Pamięci Bohaterów – organizuje Wzgórze Zamkowe Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. Trwać będzie ok.1 godziny. Zapraszamy.

Czwartek (9 listopada)
– Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
– o godz.20  Adoracja Najświętszego Sakramentu

Piątek (10 listopada)
– wspomnienie Św.Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Sobota (11 listopada)
– Narodowe Święto Niepodległości. Msze św.o godz.7.00; 8.00; 11.00 i 18.00. Msza w intencji Ojczyzny o godz.11.00
– wspomnienie Św.Marcina z Tours, biskupa, patrona Ks.Marcina Borynia, byłego wikariusza w naszej Parafii. Składamy Mu najserdeczniejsze życzenia na dalszą posługę kapłańską.
– po Mszy św.o godz.7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika;
– w tym dniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna

Od listopada przez cały rok we wspólnocie wiernych przybywających na niedzielną Mszę św. modlimy się za Zmarłych z naszych rodzin i bliskich zgłoszonych w “Wypominkach” jednorocznych, półrocznych i kwartalnych przed Mszami św. – godz.8.00; 9.30; 11.00; 13.00; 18.00. Jest jeszcze możliwość zgłoszeń wypominkowych w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. We wtorki listopada o godz.18.00 będzie sprawowana Msza św.w intencji wszystkich zgłoszonych i polecanych Panu Bogu w “Wypominkach”, a po Mszy św. żałobna procesja wewnątrz kościoła z modlitwą za zgłoszonych w “Wypominkach” jednorazowych.

W dniach 1-8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, gdy z pobożnością nawiedzimy kościół, cmentarz, modląc się za zmarłych oraz spełniając warunki odpustu: modlitwa Ojcze nasz, Wierzę w Boga, spowiedź, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św. oraz wolność od przywiązania się do grzechu.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia: życzymy zdrowia, wszelkich łask Bożych i aby każda Ich decyzja była budowana na miłości do Boga i bliźniego.

Poradnictwo Rodzinne przy naszej parafii: dla narzeczonych -we wtorki od godz.17.00, dla małżonków – pierwszy poniedziałek miesiąca od godz.17.00. Spotkania w salce na wikariacie.

Zapraszamy na film “Sprawa Chrystusa” w czwartek (9 listopada) do kina “Moskwa” na godz.18.30. Zapisy w zakrystii.

Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: “Gość Niedzielny”, “Niedziela”, “Miłujcie się” i  nasz parafialny miesięcznik “Szkarłatny Strumień”.

Módlmy się o dar nieba dla zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Ks.Bogdana Perka z Domu Księży Emerytów, Marię Annę Gromiec, Mariana Zdanowskiego, Monikę Wiśniewską i za zmarłych z naszych rodzin…