XXXII Niedziela Zwykła, 07.11.2021

 1. Dziś o godz. 08:00 Msza św. z udziałem Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. przy wystawionym N.S. modlitwa różańcowa.
 2. W nadchodzącym tygodniu:
  • We wtorek ROCZNICA POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ. O godz. 18.00 Msza św. w intencji zgłoszonych w wypominkach , a po Mszy św. w czasie żałobnej procesji wewnątrz naszej świątyni będzie również  modlitwa za zmarłych zgłoszonych w wypominkach  jednorazowych. We wtorki listopada o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji wszystkich zgłoszonych i polecanych Panu Bogu w wypominkach, a po  Mszy świętej żałobna  procesja wewnątrz kościoła z modlitwą za zgłoszonych w wypominkach jednorazowych.
  • W środę Wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  • W czwartek Wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa. Święto Niepodległości. O godz. 11.00 w naszej świątyni będzie Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. W tym trudnym i niebezpiecznym  czasie chciejmy się zwrócić z zaufaniem do Matki Bożej, naszej Matki: „Władna świata Królowo, spojrzyj miłościwym okiem na troski i błędy ludzkiego rodzaju. Wyprowadź go z udręki i bezładu, z nieuczciwości i grzechów. Wyproś narodom szczere i  trwałe pojednanie. Wskaż im drogę powrotu do Boga, by na Jego prawie budowali swoje życie. Daj wszystkim trwały pokój, oparty na sprawiedliwości, braterstwie i zaufaniu” ( Z Aktu poświęcenia się Narodu Polskiego Niepokalanemu Sercu Maryi ). O godz. 20.00 adoracja N.S. z udziałem młodzieży. Zapraszamy.
  • W piątek Wspomnienie Św. Jozafata, biskupa i męczennika.
  • W sobotę Wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski; Po Mszy św. godz. 7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika;
 3. Do końca listopada b. r. można jeszcze zgłaszać wypominki roczne, półroczne, kwartalne i jednorazowe.
 4. W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID – 19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad. Możemy uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, gdy z pobożnością nawiedzimy kościół, cmentarz, modląc się za zmarłych oraz spełniając zwykłe warunki odpustu: modlitwa Ojcze nasz, Wierzę w Boga, spowiedź, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Św. oraz wolność od przywiązywania się do grzechu. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu … będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do grzechu i mając intencję spełnić trzy warunki ( spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego ), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana |Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny.
 5. Jak już informowaliśmy, w Kancelarii Parafialnej lub w zakrystii jest już dostępna księga intencji mszalnych na rok 2022.
 6. Naszym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia; życzymy zdrowia, Bożej opieki i aby zawsze żyli roztropnie i bezpiecznie, postępując drogą prowadzącą do ostatecznego zjednoczenia z Bogiem, naszym Ojcem;
 7. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „Niedziela” „Gość Niedzielny” i „Miłujcie się”.
 8. W ubiegłym pożegnaliśmy zmarłych: ś.p. Edwarda Paska, Teresę Kasprzyk, Stanisławę Jakubowską, Wiesława Jędrasa. Módlmy się za Nich i za zmarłych bliskich naszemu sercu, aby dar Bożej miłości był Ich nagrodą za ziemskie trudy….