XXXII Niedziela Zwykła, 10.11.2019

Poniedziałek (  11 listopada )

*101 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Msze święte o godz. 7.00, 8.00, 11.00 z modlitwą za Ojczyznę i 18.00. Pamiętajmy że „ponad narodami jest Bóg, który ma prawo do tego, aby ustanawiać najwyższe normy moralne niezależnie od poszczególnych narodów. stąd chrześcijańska miłość do Ojczyzny to nie tylko troska o jej najwyższy rozwój gospodarczy, społeczny i kulturalny, ale także rozwój duchowy i religijny” ( Biskupi Polscy w Liście Pasterskim z 5 IX 1972 r. ).

*  Wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa.

Wtorek ( 12 listopada )

*Wspomnienie  Św. Jozafata, biskupa i męczennika.

*O godz. 18.00  będzie sprawowana Msza św. w intencji wszystkich zgłoszonych i polecanych Panu Bogu  w wypominkach, a po  Mszy świętej żałobna  procesja wewnątrz kościoła z modlitwą za zgłoszonych w wypominkach jednorazowych.

Środa ( 13 listopada )

*Wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

Czwartek ( 14 listopada )

*   O godz. 20.00 adoracja N.S,  przygotowana  i prowadzona przez młodzież ZCB.

INFORMACJE O MODLITWIE WYPOMINKOWEJ

*Jeszcze przez jeden tydzień  można pobierać kartki na wypominki roczne, półroczne, kwartalne  i jednorazowe. Wypełnione kartki składamy w zakrystii, lub w kancelarii – nie na tacę.  Ta wypominkowa modlitwa trwać będzie do listopada przyszłego roku. Pamiętajmy, że modlitewna pamięć w intencji drugiego człowieka, zbliża nas ku Bogu i tych za których się modlimy.

Sobota ( 16  listopada )

*  Po Mszy św. godz.7..00 Nabożeństwo  Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.   

Niedziela (  17 listopada )

*Po Mszy św. godz. 8.00 przy wystawionym N.S. i relikwiach Św. Jana Pała II  w naszej  modlitwie będzie nasze wspólne duchowe  budowanie Pomnika dla Jana Pawła II w darze na stulecie Jego urodzin.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia  życzymy zdrowia, Bożej opieki i aby mogli żyć  w bezpiecznych warunkach i być  otoczonymi  życzliwością innych.

Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „ Niedziela „Gość Niedzielny” , „Miłujcie się”

W ubiegłym tygodniu zmarli: ś.p. Remigiusz Wiatrowski, Marianna Moderau, Natalia Mucharska. Modląc się za nich, za zmarłych z naszych rodzin, prośmy Boga aby dał im wieczną nagrodę i wprowadzi ich do radości nieba …