XXXIII Niedziela Zwykła, 15.11.2020

 1. Ksiądz Biskup Jan Piotrowski odwołał z dotychczasowych obowiązków wikariusza naszej parafii ks. Jacka Godzisza i mianował Go proboszczem do Parafii Dobrego Pasterza w Obicach w Dekanacie Morawica. My, kapłani i parafianie jesteśmy Mu bardzo wdzięczni za duszpasterską posługę: w pokorze, wyciszeniu, za bardzo piękną posługę w naszej kancelarii parafialnej i za duchową formację naszej wspólnoty parafialnej. Na dalszą posługę kapłańską jako proboszcza życzymy Mu dotychczasowych sił trwania w podejmowaniu kolejnych obowiązków duszpasterskich w nowej parafii , a my księża Parafii Św. Wojciecha i parafianie zapewniamy o modlitewnej pamięci i życzliwości.
 2. Na miejsce ks. Jacka Godzisza Ksiądz Biskup mianował Ks. dr Dariusza Jarosa, który był w Ziemi Świętej. Pomimo zmiany, bardzo cieszymy się również z Jego przybycia, który podejmie dalszą duszpasterską posługę w naszej Parafii. Cieszymy się, bo przecież dzięki Jego kapłańskiej posłudze, Najwyższy Kapłan Jezus Chrystus, który do końca nas umiłował, będzie prowadził nadal drogą zbawienia i przekazywał nam dar swoich łask przez Jego kapłańską posługę. Wdzięczni za Jego przybycie do naszej wspólnoty parafialnej Św. Wojciecha otaczamy Go naszą radością, serdecznością, modlitwą i życzymy , aby będąc w gronie naszej wspólnoty Kapłanów i Parafian i podejmując wiele różnych obowiązków, które są przed Nim , czuł się dobrze i szczęśliwie jak w rodzinnym domu. Niech Pan Bóg Go wspiera i błogosławi. Szczęść Boże!
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • We wtorek, wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej. Tego dnia oraz 24 listopada o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji wszystkich zgłoszonych i polecanych Panu Bogu w wypominkach, a po Mszy świętej modlitwa za zgłoszonych w wypominkach jednorazowych.
  • W środę, wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
  • W czwartek, wspomnienie Bł. Salomei, zakonnicy. O godz. 20.00 adoracja N.S. prowadzona przez Młodzież ZCB.
  • W piątek, wspomnienie Świętego Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
  • W sobotę, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. godz. 7.00 Nabożeństwo Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.
  • W przyszłą niedzielę, Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Niech ta wielka i piękna uroczystość pobudzi nasze pokolenie do pełnego odczytania, jaka jest wola Jezusa Chrystusa Króla dla naszego Narodu. Chciejmy na Nim oprzeć nasze życie osobiste i narodowe, bo tylko On ma moc rozwiązywania nawet najtrudniejszych problemów. Starajmy się i chciejmy z Jego pomocą i w zgodzie z Jego Prawem kształtować naszą polską teraźniejszość i przyszłość.
 4. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy , aby w obecnym przytłoczeniu ciężarem codzienności szukali w Bogu mocy i nadziei. Życzymy zdrowia i Bożej opieki w dalszym życiu.
 5. W ubiegłym tygodniu zmarli: śp. Maria Szmajdel, Irena Marcjan, Anna Suwała, Halina Zych, Edmund Wilczyński, Grażyna Rutka, Danuta Prostak, Bogumiła Wójcik. Dla nich i dla zmarłych z naszych rodzin módlmy się, aby Pan Bóg dał im wieczną nagrodę i wprowadził do radości nieba…

INFORMACJE DOTYCZĄCE KORONAWIRUSA

 • Według najnowszych zaleceń , u nas w kościele św. Wojciecha podczas sprawowania Mszy świętych i nabożeństw może uczestniczyć tylko do 45-ciu osób, zachowując obowiązek zakrywania ust i nosa (z wyłączeniem osób sprawujących kult). W wejściu do kościoła są dostępne pojemniki z płynem dezynfekcyjnym.
 • Osoby będące na kwarantannie, starsze, chore, osoby opiekujące się małymi dziećmi czy osobami chorymi, oraz osoby, które czują obawę przed zarażeniem, korzystają z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej aż do odwołania.
 • Osoby, które z poważnych i niezależnych od siebie przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. sprawowanej w kościele parafialnym, mogą w niej uczestniczyć za pomocą transmisji w środkach masowego przekazu.
 • Wierni mogą przyjmować Komunię Świętą zarówno do ust, jak i na rękę.