XXXIII Niedziela Zwykła, 17.11.2019

Niedziela (17 listopada)

*W dzisiejszą,  trzecią niedzielę listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Celem obchodów jest nie tylko upamiętnienie wszystkich, którzy stracili życie w wypadkach drogowych, ale również pamięć o rodzinach i bliskich ofiar i zwrócenie uwagi na potrzebę poprawy bezpieczeństwa na drogach. Na świece rocznie ginie w wypadkach drogowych 1.350 mln osób według WHO, a wielokrotnie więcej zostaje rannych. Uważajmy wszyscy na roztropność i odpowiedzialność za życie własne i innych.

*Po Mszy św. godz. 8.00 przy wystawionym N.S. i relikwiach Św. Jana Pała II  będziemy się modlić o duchowe  budowanie Pomnika dla Jana Pawła II w darze na stulecie Jego urodzin.

Poniedziałek (18 listopada)

*Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

Wtorek (19  listopada)

*Wspomnienie  Wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy.

*O godz. 18.00  będzie sprawowana Msza św. w intencji wszystkich zgłoszonych i polecanych Panu Bogu  w wypominkach, a po  Mszy świętej żałobna  procesja wewnątrz kościoła z modlitwą za zgłoszonych w wypominkach jednorazowych.

Środa (20  listopada)

*Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

Czwartek (21  listopada)

*Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

* O godz. 20.00 adoracja N.S,  przygotowana  i prowadzona przez młodzież ZCB.

Piątek (22 listopada)

*Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.

Sobota (23   listopada)

*  Po Mszy św. godz.7..00 Nabożeństwo  Nieustającej Nowenny do Niepokalanej Cudownego Medalika.   

Niedziela (24  listopada)

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA.

*O godz. 8.00 z okazji Święta Patronalnego Akcji Katolickiej Msza św. w intencji Akcji Katolickiej. Akcja Katolicka jest apostolatem społecznym zabiegającym o to, aby Jezus Chrystus królował nie tylko w życiu jednostek, lecz także w rodzinach i społeczeństwie. Zwracamy się też do naszych Parafian z prośbą o dołączanie się w utworzenie większej wspólnoty  naszej Akcji Katolickiej. Zgłoszenia w zakrystii, kancelarii i u ks. proboszcza. 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia  życzymy zdrowia, Bożej opieki i aby wierzyli w moc słowa Bożego, które jest drogowskazem, źródłem nadziei i mądrości.

Od 22 do 29 maja 2020 r. będzie Diecezjalna Pielgrzymka  do Fatimy i innych miejsc w Portugalii. Zgłoszenia, Informacje i program pielgrzymki na stronie diecezjalnej.

Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: „ Niedziela „Gość Niedzielny” , „Miłujcie się”

W ubiegłym tygodniu zmarli: ś.p. Teresa Kropisz, Szczepan Pietrzyk. Módlmy się za nich, za zmarłych z naszych rodzin, by uczestniczyli w wiecznej chwale zbawionych …