Aktualny mec-events

Droga Krzyżowa Ulicami Kielc

W Wielki Wtorek, 12 kwietnia 2022 r. o godz. 19.00 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta Kielce pod hasłem „Nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę”. Hasło jest zaczerpnięte ze słów Jana Pawła II. Ten i inne cytaty z dzieł i homilii naszego Wielkiego Rodaka będą towarzyszyć naszym rozważaniom każdej stacji.

W dzisiejszej kulturze możemy zaobserwować ciekawe zjawiska dotyczące postrzegania śmierci i życia. Z jednej strony śmierć jest trywializowana na ekranach telewizorów, komputerów. Rozrywka stała się bardzo zbrutalizowana, a na wiele sposobów zadawana śmierć stała się jej elementem. Czymś, co służy rozrywce.  Jednocześnie na ekranach komputerów po nieudanej rozgrywce grę można załadować na nowo i rozgrywkę powtórzyć.

Jednak trywializowanie śmierci może też prowadzić do trywializacji życia. Czasem wolelibyśmy by z naszym życiem, naszymi relacjami, naszym życiem zawodowym, było tak jak z komputerową misją, po porażce chcielibyśmy wgrać program od nowa. A Bóg daje nam jedno życie i jedną szansę. Nie umiera się na próbę bo nie żyje się także na próbę.

Kiedy dziś tysiące ludzi są zabijane za naszą wschodnią granicą jeszcze raz uzmysławiamy sobie powagę śmierci i powagę życia, które składa się z wielu naszych małych decyzji i wielu naszych wyborów. Bohaterstwo w obliczu śmierci rodzi się często przez postawę wobec swojego życia.

Podczas tegorocznej Drogi  Krzyżowej reprezentanci różnych środowisk będą na poszczególnych stacjach podejmować krzyż. W ten sposób w naszą modlitwę pragniemy włączyć wszystkich mieszkańców naszego miasta. Solidarni ze sobą nawzajem, solidarni wobec uciśnionych i ofiar przemocy i prześladowania chcemy skłonić głowę przed tajemnicą tej śmierci, która daje życie.

Naszą modlitwę, trud tej drogi, nasze skupienie i modlitwę, rozważania dotykające różnych aspektów naszego codziennego życia chcemy ofiarować Panu Bogu prosząc o pokój na Ukrainie i na świecie.

Droga Krzyżowa rozpocznie się przy kościele św.  Wojciecha a  zakończy na placu Jana Pawła II. Organizatorem Drogi Krzyżowej jest Duszpasterstwo Akademickie w Kielcach.

Data

12 kwi 2022
Expired!

Czas

19:00 - 20:00

Czas lokalny

  • Strefa czasowa: America/New_York
  • Data: 12 kwi 2022
  • Czas: 13:00 - 14:00

Lokalizacja

Plac Św. Wojciecha
Plac Św. Wojciecha, Kielce