Orszak Trzech Króli

Z okazji Uroczystości Objawienia Pańskiego, 6 stycznia w wielu miejscowościach na świecie i w naszej Ojczyźnie organizowane są Orszaki Trzech Króli.

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach we współpracy z Kurią Diecezjalną organizuje „Nawiedzenie Trzech Króli” połączone ze wspólnym śpiewem kolęd na Placu Jana Pawła II w Kielcach.

Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, 6 stycznia 2020 r. o godz. 13.00 Mszą św. w Bazylice Katedralnej w Kielcach pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Florczyka. Po zakończeniu Mszy św. nastąpi przejście na Plac Jana Pawła II, gdzie do betlejemskiej szopki będą przybywać królewskie orszaki.

Zapraszamy na to wydarzenie wszystkich, którzy wraz z Trzema Królami pragną złożyć hołd nowonarodzonemu Jezusowi. Zapraszamy rodziny, dzieci w strojach kolędników, zespoły ludowe w tradycyjnych strojach, służbę liturgiczną oraz mieszkańców Kielc i okolic. Niech nasza obecność podczas tego wydarzenia i wspólne kolędowanie będą świadectwem naszej wiary oraz wyrazem miłości do chrześcijańskich i narodowych tradycji.

Ks. Dariusz Gącik
WIKARIUSZ GENERALNY

>> Komunikat Kurii Diecezjalnej